Gündem

Lumia Denim güncellemesi yayınlanmaya başladı

By

on

Lumia kullanıcılarının uzun zamandır beklediği Lumia Denim güncellemesi, şimdilik yalnızca Çin’de olmak kaydıyla başladı. Güncelleme, Eylül ayıda gerçekleştirilen IFA Tüketici Elektroniği Fuarı’nda duyurulmuş, yeni özellikleri de önceki ay detaylandırılmıştı. Microsoft, Lumia Denim’in özelliklerini açıklarken, güncellemenin yıl sonuna yetişeceğini söylemiş, çalışmaların hızla sürdüğünü vurgulamıştı. 18 Aralık itibariyle de güncelleme Çin’de yayınlanmaya başladı ve zamanla diğer ülkelere de yayılması bekleniyor. Yine de çoğu pazarın güncellemeyi 2015’in başlarından itibaren alması daha yüksek bir ihtimal.

Lumia Denim güncellemesi, Lumia telefonlara daha iyi ve hızlı bir Kamera uygulaması, daha hızlı fotoğraf çekme, 4K video çekme özelliği, an yakalama özelliği, gelişmiş görüntü işleme, sağlık ve fitness bilgileri ile “Hey Cortana” sesli komut aktivasyonu özelliklerini getiriyor.

Yine de bu özelliklerin hepsi, belirli donanım değerleri gerektirdiği için tüm Lumia cihazlara gelmeyecek. Şu an için Çin’de güncellemeyi alan telefonlar ise Lumia 520, 525, 526, 625, 720, 720T ve 1320 oldu. Umuyoruz güncelleme diğer pazarlara da hızla yayılmaya devam edecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir