Gündem

Lumia 1020 ve 925 için Denim güncellemesi Türkiye’de başladı

By

on

Android Lollipop ile yatıp kalktığımız bu günlerde, Microsoft biraz da Windows Phone kullanıcıları sevinsin demiş olacak ki Nokia’nın üst seviye telefonları Lumia 1020 ve Lumia 925 için uzun süredir beklenen Denim güncellemesini bugünden itibaren tüm Avrupa’da yayınlamaya başladı. Avrupa’daki pazarlarda kullanıcıya sunulan güncellemenin, her zaman olduğu gibi cihazlara yayılması zaman alacak. İlk önce kullanıcılar tarafından fark edilen güncelleme, sonrasında Microsoft tarafından da resmen duyuruldu.

Microsoft’un Denim güncellemesi, bazı ülkelerde Cortana desteğinin yanında yeni başlat ekranı seçenekleri,uygulama köşesi modu, SMS birleştirme ve iletme ile VPN de destekliyor. Lumia cihazlarda daha çok kamera ve fotoğraflar üzerinde etkili olurken, genel anlamda performans iyileştirmeleri de sağlıyor. Lumia cihazlara özel Lumia Denim güncelleştirmesinin getiriği yenilikler ise şu şekilde:

  • Daha hızlı ve iyileştirilmiş Lumia Kamera uygulaması,
  • 24FPS 4K videolarda an yakalama özelliği,
  • Zengin Görüntüleme, Otomatik HDR ve Dinamik Flaş özellikleri,
  • Daha iyi fotoğraflar için geliştirilmiş görüntü işleme,
  • Bing Weather, Bing Health & Fitness uygulamalarıyla daha iyi kilit ekranı

Microsoft’un yazılım güncelleştirme sayfasına baktığımızda da Türkiye için Lumia 925 ile Lumia 1020’nin Denim güncellemesinin hazır olduğunu görebiliyoruz. O yüzden şu an gelmediyse bile ara ara telefonunuzu kontrol ederek güncellemeyi takip edebilirsiniz. Güncelleme sonrası gördüğünüz değişimleri ve sıkıntıları da aşağıdaki Yorumlar bölümümüzden paylaşabilirsiniz.

Recommended for you

1 Comment

  1. URK

    Şubat 14, 2015 at 8:11 pm

    belirtmekte yarar var vodafone ithali (genellike 32gb hafızalı olanlar) denim güncellemesini almadı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir