Gündem

LinkedIn, online eğitim şirketi Lynda’yı satın aldı

By

on

LinkedIn, bugün online ders ve eğitim şirketi Lynda.com’u 1.5 milyar dolara satın aldığını duyurdu.

Satın alma sonucunda anlaşılan miktarın yüzde 52’si nakit, yüzde 48’i ise hisse senedi olarak verilecek ve tüm anlaşma 2015’in ikinci çeyreğinde tamamlanacak. İki şirketin ortak yaptığı açıklamada, Lynda.com’daki çalışanların “büyük çoğunluğunun” LinkedIn bünyesine katılacağı da belirtildi.

LinkedIn’in ürün yöneticisi Ryan Roslansky, şirket blogunda yaptığı açıklamada: “Lynda ile birlikte, tüm dünyadaki profesyonellerin kariyerlerini daha da hızlı şekilde geliştirebileceğimize ve eğitim araçları ile potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Lynda.com, Lynda Weinman tarafından 1995 senesinde bulunmuştu. Site, şu ana kadar Photoshop, HTML, yönetim ve CSS gibi çeşitli alanlarda eğitici videolar sunuyordu ancak YouTube ile birçok şey değişti.

Dünyanın profesyoneller için en büyük sosyal ağının CEO’su Jeff Weiner, bu satın alma sayesinde LinkedIn’in iş arayan kişiler ile çalışan arayan firmalar arasında eğitici araçlar ile bir köprü oluşturacaklarını söylüyor. Yine de iki şirketten de tam olarak Lynda.com’un şirkete nasıl dahil olacağı konusunda net bir açıklama gelmiş değil.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir