Gündem

LinkedIn güncellendi

By

on

Linkedln, yeni güncellemesi ile uygulamadaki “profilinizi kimler görüntüledi” kısmını güncelledi. Ayrıca kullanıcılar için, profilinin daha fazla görüntülenmesi sağlayacak bazı kişiselleştirilmeler de eklendi. Uygulamada artık LinkedIn üyelerinin profil sayfanızı ziyaret etmelerinin daha detaylı analizler mevcut. Uygulama, kullanıcılar için profillerini görüntüleyenlerin hangi işte çalıştıklarını göstermekle kalmayıp aynı iş unvanı olanları da gruplayacak. Örneğin profilinizi ziyaret edenlerden 10 tanesi “işveren” unvanına sahipse, LinkedIn artık bu bilgiyi sizinle paylaşacak. Daha önce LinkedIn kullanıcıları, sadece profillerinin ne kadar sıklıkla görüntülendiğini ve profil sayfalarını en son ziyaret eden kullanıcıları görebiliyordu.

Ek olarak yeni analitik araçta kullanıcılar için, profillerinin daha çok ziyaret edilmesine dair ipuçları da bulunuyor. Örnek olarak, belirli bir iş alanına katılabilmeniz için profilinize hangi yeteneklerinizi eklemeniz gerektiğini öneren ipuçları bu kısımda yer alıyor. Profilinizin daha fazla görüntülenmesini sağlamanın bir yolu da profil fotoğrafı kullanmak. Şirketin yaptığı istatistiğe göre profil fotoğrafı olan üyeler, olmayan üyelere göre 11 kat daha fazla profil görüntülenmesi alıyor. LinkedIn’e ücret vererek Premium hesaba sahip olan kullanıcılar zaten bu özelliklerin bir kısmına sahiptiler. Ancak yeni güncelleme ile bazı veriler daha kapsamlı bir hale gelmiş durumda. Ayrıca LinkedIn, uygulamaya engelleme fonksiyonu da getirdi. Bu fonksiyonla da tahmin edeceğiniz üzere kullanıcılar, bağlantı kurmak istemedikleri üyeleri engelleyerek şikayet edebiliyorlar.

“Profilinizi kimler görüntüledi” kısmı İngilizce olarak kullanıcıların hizmetine sunuldu. Ancak diğer diller daha sonradan uygulamaya dahil olacağı belirtiliyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir