Gündem

LG’nin yeni beyaz eşyaları konuşuyor

By

on

LG, geçtiğimiz yıl müşterilerinin akıllı telefonları üzerinden evdeki elektronik eşyalar ile sohbet edebileceğini duyurarak teknoloji dünyasını heyecanlandırmıştı. Şimdi de HomeChat hizmetini içeren akıllı eşyaları piyasaya sundu. Şimdilik yalnızca LG’nin Kore’deki genel merkezinde satışa sunulan buzdolabı, çamaşır makinesi ve mikrodalga fırın büyük ilgi çekiyor.

Pek alışılmadık bir durum olduğu için, kullanışlılığı konusunda henüz bir yorum yapamasak da, eşyaların nerede ve ne durumda kullanılabileceğini örneklendirebiliriz. Mesela buzdolabı, size içeride ne olup olmadığını görmeniz için alışverişe çıktığınızda fotoğraf çekip gönderebiliyor. Çamaşır makinesi, uzaktan çalıştırılabiliyor. Böylece işten eve geldiğinizde çamaşır bitmiş oluyor. Mikrodalga fırın da tarif önerileri sunuyor ve belli başlı yemekler için hangi malzemelere ihtiyacınız olacağını söylüyor. Elbette koyduğunuz yemeğe göre uygun ayarları kendi başına seçtiğini söylememize gerek yok. Ek olarak HomeChat sistemine televizyon, süpürge, bulaşık makinesi gibi aklınıza gelebilecek tüm elektronik eşyalar dahil olacak.

Her eşya ile iletişime geçmek, onları kontrol etmek için 400 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan ve Uzak Doğu’nun en popüler mesajlaşma uygulaması Line kullanılıyor. Sohbet hizmetinde sık kullanılan özellikleri çıkaran bir “Quick Button” ve tatile çıktığınızda, dışarıdayken veya eve döneceğiniz sırada kullanabileceğiniz komutların bulunduğu üç farklı da mod bulunuyor. Line’ın sticker özelliği de unutulmamış, HomeChat size Line için 40 farklı sticker sunuyor.

LG, bu sohbet eden ev eşyalarının diğer ülkelerde de satışa çıkacağını söylemesine rağmen herhangi bir zaman diliminden bahsetmiş değil.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir