Gündem

LG’den aileleri rahatlatacak cihaz

By

on

Anne ve babalar çocukları kaç yaşına gelirse gelsin endişe etmeye devam eder. Onların içini rahat tutmak için ise teknoloji dünyası çalışmalarına durmadan devam ediyor. LG’nin önceki gün tanıttığı Kizon ismindeki giyilebilir bilekliği de, bu amaca hizmet ediyor.

Çocuğunuzun bileğine Kizon’u taktıktan sonra, akıllı telefon ve tabletler için geliştirilen uygulama üzerinden çocuğunuzun yerini görebiliyorsunuz. Belirli zamanlarda konum bildirimi almak için de uygulama içerisinde Konum Hatırlatıcısı kurabiliyorsunuz. Yine de cihaz basit bir takip aracı olmanın çok ötesinde. Bilekliğin üzerinde bulunan tek tuş ile, çocuk önceden belirlenen ve uygulama üzerinden değiştirilebilen numarayı arayabiliyor.

Ek olarak aileler de Kizon takan çocuklarını arayabiliyorlar. LG burada biraz durumu abartarak 10 saniye içerisinde cevap verilmediği takdirde, Kizon’un otomatik olarak çağrıya cevap vermesini ve dahili mikrofon üzerinden çocuğun bulunduğu yerin dinlenmesini sağlamış. Biraz abartı olduğunu düşünsek de, çocuğunun neden aramayı reddettiğini ve nerede olduğunu bilmek isteyen aileler için faydalı olacak bir özellik.

LG, Kizon’un 36 saatlik pil ömrü olduğunu ve seviye %25’in altına indiğinde aileye bildirim gönderildiğini belirtiyor. Bu minik giyilebilir bileklik Güney Kore’de bugün satışa çıktı ve sonbaharda da Kuzey Amerika ile Avrupa’da satışa çıkması bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir