Gündem

LG Watch Urbane, Kore’de satışa çıktı

By

on

LG’nin Şubat ayında Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıttığı yeni akıllı saati Watch Urbane, bugün 365 dolar fiyat etiketiyle Güney Kore’de satışa çıktı. LG’nin ilk önemli saati olan Watch R’dan 30 dolar daha pahalı olan yeni saatten ise umutlar büyük.

LG’nin daha önce herkesi hayran bırakan saati G Watch R’ın daha üst modeli olarak öne çıkan Watch Urbane, çok daha dar kenarlıklar, parlatılmış altın veya gümüş seçenekleriyle paslanmaz çelikten kasa ve dikişli deri kordonu ile selefinden çok daha zarif ve şık bir görünüme sahip. Şirket, saatin hem kadın hem de erkekler tarafından beğeniyle karşılanacağını umuyor.

Özelliklerine bakacak olduğumuzda ise, LG Watch Urbane’in içerisinde Qualcomm Snapdragon 400 yonga setinde 1.2 GHz işlemci bulunuyor. 1.3 inçlik P-OLED ekranı 320 x 320 piksel çözünürlük desteklerken, saat 512 MB RAM’den güç alıyor ve 4 GB da dahili depolama alanı sunuyor. Android Wear ile çalışan saatin bir de 410 mAh bataryası bulunuyor. Fiziksel boyutları ise 45.5 x 52.2 x 10.9 mm olarak ölçülüyor.

Akıllı saat 28 Nisan itibariyle ilk olarak 13 ülkede satışa çıkacak. Daha sonraki satış politikasına dair açıklama yapılmasa da, LG Watch Urbane’i, bu süreçte Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Hong Kong, Hindistan, İrlanda, İtalya, Japonya, Kore, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD’deki tüketiciler satın alabilecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir