Gündem

LG L90 Android Lollipop’a kavuştu

By

on

LG’nin geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu uygun fiyatlı orta sınıf telefonu L90, Android 5.0 Lollipop güncellemesine kavuştu. Amiral gemisi telefonların bile çok yavaş kaldığı Lollipop güncellemesi konusunda böyle bir modelin güncellemeyi almış olması ise şaşırtıcı.

4.7 inç ekranı, 1.2 GHz Snapdragon 400 işlemcisi, 8 MP kamerası ve KitKat işletim sistemiyle mütevazı bir telefon olan L90, LG G2 mini ile aynı özelliklere sahip olmasına rağmen, yalnızca G2’de arkada bulunan tuşlar, L90’da önde yer alıyordu.

Bu tatlı telefon için Android 5.0 Lollipop güncellemesi, şu an itibariyle GSM Arena’dan bildiğimiz kadarıyla Hindistan’daki çift SIM kartlı modele gelmiş durumda. Ancak LG’nin kısa zaman içerisinde tüm dünyadaki modellere güncellemeyi göndermesini bekliyoruz. Ekran görüntüsünden de görebileceğiniz üzere güncelleme 780 MB civarında. Özelliklerde ise Android OS Upgrade haricinde Lollipop’a dair bir şey yazmıyor. Yeni güncelleme, LG L90’a Materyal Tasarım getirmesine rağmen, telefondaki Optimus arayüzü neredeyse her şeyin üzerini örtüyor. Yine de cihazın pil ömründe ve performansında iyileştirme görme ihtimalimiz yüksek.

l90 lol

Umuyoruz LG G2 mini için de Lollipop güncellemesi bir an önce gelir. Henüz HTC, Samsung ve Sony gibi markaların amiral gemisi modelleri güncellemeyi yeni almışken LG’nin orta sınıf telefonlarına geçmesi ise ayrı bir takdiri hak ediyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir