Gündem

LG L Bello ve L Fino tanıtıldı

By

on

LG, bugün IFA 2014 kapsamında orta kesime ve özellikle de gençlere hitap eden yeni telefonlarını tanıttı. Boyut bakımından büyük olan LG L Bello, 5 inçlk ekranıyla uygun fiyatlı ve büyük ekranlı bir alternatif olarak öne çıkıyor. Fırçalanmış alüminyum arka kapağıyla LG G3′e oldukça benzeyen telefonda yine de her şey plastikten yapılmış durumda.

5 inçlik IPS ekranı 480 x 854 piksel çözünürlük destekleyen Bello, büyük ekranı sebebiyle ulaştığı 196 ppi piksel yoğunluğuyla pek de tatmin edici bir performans sergileyemiyor. Renk açısından makul denilebilecek bir ekrana sahip olan telefonun kontrast ve parlaklık konusunda ise sınıfta kaldığını söyleyebiliriz.

LG L Bello, daha önce G2 ve G3′te gördüğümüz gibi 8 MP’lik kamerasının altında fiziksel kontrol tuşlarını içeriyor. Dilerseniz ekranı açmak için bu tuşu kullanabilir, dilerseniz de kendi ayarlayacağınız düzenle ekrana dokunarak kilit modundan çıkabilirsiniz. 

LG L Bello’nun kasasının altında ise 1.3 GHz dört çekirdekli işlemci ile 1 GB RAM bulunuyor. Android 4.4.2 KitKat işletim sistemini hızlı bir şekilde çalıştırmaya yeten bu konfigürasyona ek olarak günümüz şartlarında yetersiz diyebileceğimiz 8 GB dahili depolama alanı telefonu bir adım geriye götürüyor. 

LG L Bello’nun kısa zaman içerisinde piyasaya çıkması bekleniyor.

l-bello-l-fino

LG’nin IFA 2014′e getirdiği en küçük telefon olma özelliği taşıyan LG L Fino ise, 4.5 inçlik bir ekrana sahip. Büyük ağabeyi gibi 480 x 854 piksel çözünürlük destekleyen telefon, 207 ppi piksel yoğunluğu değerine erişiyor. Yine ağabeyi gibi dört çekirdekli 1.2 GHz işlemcisi, 1 GB RAM ile güçlendirilen Fino, aynı şekilde KitKat ile çalışıyor ve uygun fiyatlı bir telefon olduğu düşünüldüğünde iyi bir seçenek haline geliyor.

LG L Fino, şirketin IFA’da tanıttığı üç telefon içerisinde 1900 mAh kapasiteli bataryasıyla en küçük pile sahip telefon. L Bello’da 2540 mAh, G3 Stylus’da ise 3000 mAH değerini görüyoruz. Yine de 4.5 inçlik bir telefona göre 1900 mAh’lık bataryanın yeterli olacağını düşünüyoruz.

Son olarak LG L Fino, ciddi şekilde yetersiz bir 4 GB’lık dahili depolama alanıyla geliyor. microSD kart desteği sunan telefon, Bello ile birlikte piyasaya çıkacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir