Gündem

LG, Galaxy Note 4 ile dalga geçiyor

By

on

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy Note 4, Çarşamba akşam saatlerinde IFA 2014 kapsamında Berlin’de düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı.Lansmanın üzerinden birkaç saat geçmesinin ardından, Samsung’un Güney Kore’deki en büyük rakibi LG de yeni telefonla dalga geçmeye başladı.

Aşağıda gördüğünüz resim, LG’nin resmi Ürdün hesabı tarafından Twitter’da paylaşıldı. Galaxy Note 4 ile birlikte tanıtılan ve kullanıcının, parmağını arka kameranın altında bulunan kalp atış hızı monitörüne yerleştirerek fotoğraf çekmesine imkan sağlayan selfie seçeneği vurgulanarak, LG’nin 2013′ten beri böyle bir özelliğe sahip olduğu belirtildi.

lg mocking

“Not aldığınız için(4) teşekkür ederiz.” ifadesiyle birlikte sunulan fotoğrafta, LG’nin G2 ve G3 model amiral gemisi telefonlarında karşımıza çıkan arka tuş fonksiyonu öne çıkarıldı. Kameranın altında bulunan ses açıp kapama  tuşlarından herhangi biriyle arka kamera kullanılarak kaliteli selfie’ler çekilmesine olanak sağlayan LG, Note 4′e yeni gelen bu özelliğe dokundurma yaptı.

Elbette bu küçük şaka, Samsung’un yeni telefonunu satın alacak kimseyi kararından döndürmeyecektir ancak LG’nin bu kadar hızlı şekilde kendisinden esinlenilen bir özellik üzerinden Samsung ile dalga geçmesi de şirketlerin yeni ürünlerinde aldığı kararlar konusunda daha dikkatli davranmaları gerektiğini vurgular nitelikte.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir