Gündem

LG G6 modüler tasarımla gelmeyebilir

By

on

Geçtiğimiz Nisan ayında piyasaya çıkan modiler tasarımlı LG G5 firmayı pek mutlu etmiş gibi görünmüyor.

Kore kaynaklı haberlere göre LG, son amiral gemisinin yanında çıkarttığı modüllerin yeterince ilgi görmemesi sebebiyle ismi G6 olması beklenen sonraki üst segment cihazını modüler tasarımla beraber sunmayacak. İddialara göre bu planlamanın altında sadece modüllerin değil salt G5 satışlarının da beklentilerin altında kalması yatıyor.

LG, henüz bu haberleri doğrulamasa da firmanın modüler tasarımı terk edebileceği birçok teknoloji otoritesi tarafından daha önce de dile getirilmişti. Cihazın satış rakamlarının düşük olması ve modüllere ilgi gösterilmemesi de bu söylentileri artırdı. Kullanıcıların modüler tasarıma ve beraberinde sunulan modüllere ekstra maliyet nedeniyle yanaşmadığı düşüncesi de hakim.

Öte yandan LG’nin bir sonraki modelinde modüler tasarımı kullanmayacak olması birçok geliştirici ve kullanıcı için kötü bir haber. Geliştiriciler çalışmalarını bir süre ilgili modüler tasarıma yönelik yaptı.

Cihazı modülleriye satın alan tüketicilerde de modüllerin bir sonraki cihaza uyumlu olacağı düşüncesi hakimdi. LG’nin Android işletim sistemiyle gelen G5’i piyasaya sürerken geliştiricilere yönelik modüler donanımlar konusunda destek sözü de henüz unutulmadı. Firmanın modüler tasarımı terk etmesi durumunda gönülleri nasıl alacağı merak konusu.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir