Gündem

LG G4’ün resmi Twitter’a düştü

By

on

LG’nin şimdiye kadar duyurulmayan, hiçbir şekilde adı bile geçmeyen ama merakla beklenen yeni amiral gemisi modeli LG G4 için geri sayım başlamış görünüyor. Daha önce yalnızca Aralık 2014’ün sonlarında, Note serisine rakip olacağı yönünde dedikodular çıkan G4’ten, o zamandan beri dişe dokunur haber alamamıştık.

lg g4

Twitter üzerinden güvenilir fotoğraflar ve bilgiler paylaşan @onleaks hesabı, bugün itibariyle LG G4 için hazırlanan ilk basın görsellerinden birine ait olduğunu söylediği bir fotoğraf paylaştı. Sizin de görebileceğiniz gibi, yeni model, 2014’ün en beğenilen telefonlarından olan LG G3’e oldukça benziyor. Gri ağırlıklı resimden çıkarabildiğimiz en büyük fark ise, yeni modeldeki “ben buradayım” diyen ve oldukça güzel görünen kamera oldu. Şirketin telefonun arkasında ve kameranın hemen altında tercih ettiği güç/ses tuşu da bir miktar değişmiş ve kesinlikle çok daha şık bir görünüm kazanmış diyebiliriz. Aynı şekilde sol alt kısımda bulunan hoparlör de kasayla daha bütünleşmiş bir tasarıma kavuşmuş.

Onleaks‘in Twitter’dan söylediğine göre bu görsel, telefonun ilk taslaklarından birine ait. Yani, LG G4 çıktığı zaman bundan biraz farklı olabilir ancak aşağı yukarı bu şekilde çıkacağını söylersek yanılmış olmayız. Onleaks’in söylediğine göre telefonun fiziksel boyutları da 148.9 x 76.5 x 9.9 mm olacak.

Bu ilkbaharda tanıtılmasını beklediğimiz LG G4’ün, önceki modeline göre çok daha kaliteli bir kasaya ve donanıma sahip olacağı söyleniyor. Tahmini donanım özellikleri arasında Qualcomm Snapdragon 810 yonga seti, 3 GB RAM, Quad HD çözünürlükte ve 5 inçten büyük bir ekran ile 16 MP kamera yer alıyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir