Gündem

LG G4 tamamen sızdı

By

on

LG’nin bu seneki amiral gemisi modeli G4’ün tanıtılmasına iki hafta kala, şirketin telefon için hazırladığı resmi görsellerden bir kısmı sızdı. LG üzerinden sızan bu görüntülerle birlikte de LG G4’e dair çok fazla şey öğrendik diyebiliriz.

28 Nisan günü Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın farklı bölgelerindeki lansman ile tanıtılacak olan LG G4’ün basın davetlerinde gördüğümüz derinin ne anlama geldiğini şimdi görebiliyoruz. Farklı farklı tonlarda çeşitli deri kaplamalara sahip olacak olan G4, daha da premium bir cihaz gibi hissettirmek istiyor. Koreli dev firmanın amiral gemisi akıllı telefonu aynı zamanda plastik arka kapakla da satılacak.

LG’nin Slim Arc Design olarak duyurduğu, “İnce Yay Tasarımı” anlamına gelen ifade LG G4’ün hafif kavisli yapısını da açıklıyor. 5.5 inçlik dev ekrana rağmen bu tasarım sayesinde telefonun elde normal hissettirmesi amaçlanıyor. Hazır gelmişken, yeni telefonun ekranının 5.5 inç 2560×1440 piksel çözünürlükte IPS quantum ekran olacağını da söyleyelim. Enerji tasarrufuyla yeni renk çoğaltma özelliklerini barındırıyor.

Yine sızıntılarla kesin doğruladığımız bir başka bilgi ise, telefonun microSD kart desteği sağlayacağı ile 3000 mAh bataryası olacağı oldu. Cihazın bataryası değiştirilebilirken, son dönemde bu sınıfta piyasaya çıkan telefonlar arasında LG G4 bu özelliğiyle tek olacak. Cihazın fiziksel ölçüleri de 149.1 x 75.3 x 8.9 mm olarak duyuruldu ancak ağırlığına dair bir bilgi yok.

Sızıntıya sebep olan Web sayfasında G4’ün yonga setine yönelik herhangi bir ibare yer almasa da, telefonda Qualcomm Snapdragon 810 yonga setiyle 3 GB RAM olacağı kesin gibi görünüyor. LG, daha önce yeni telefonunda şirket içinde üretilen 16 MP’lik kamerayı kullanacağını söylemişti.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir