Gündem

LG G4, Note serisine rakip olmaya geliyor

By

on

Asya kaynaklı resmiyeti olmayan dedikodulara göre, LG’nin 2015’te çıkarması beklenen amiral gemisi telefonu LG G4, direkt olarak Samsung Galaxy Note 4’e rakip olacak. Bunun için de LG’nin yeni telefonu bir kalemle kullanıcıya sunması bekleniyor.

Detaya inecek olursak, IT Home isimli Çin kaynaklı site, LG G4’ün 5.3 inçlik QHD çözünürlüğe sahip, G3’teki gibi oldukça dar kenarlıklı bir ekrana sahip olacağını belirtiyor. Ekranın altında ise 4 GB RAM, 32/64 GB depolama alanı seçeneklerine ek olarak Qualcomm Snapdragon 810 yonga seti olacağı söyleniyor.

LG, Aralık ayının başlarında “LG G Pen” isminde bir araç için patent başvurusu yapmıştı. Bu bilgi kesinliğini korurken, LG’nin yeni nesil telefonunda Samsung’un büyük başarı yakaladığı S Pen’e rakip bir kalem çıkararak çoklu işlemleri telefon ekranında kolaylaştırma gibi bir amacı olduğunu söyleyebiliriz.

Dedikodu herhangi bir şekilde sağlam kaynaklara dayanmasa da, LG’nin böyle bir yaklaşım sergilemesi ve Note 4’e rakip bir cihaz çıkarması mantıklı görünüyor. Daha önceleri duyurulan LG’nin büyük ekranlı telefonlarını sunduğu Pro serisinin kaldırılacağı haberleri de bu dedikoduya biraz da olsa güvenilirlik katıyor.

LG G4’ün, Mart ayında Barcelona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir