Gündem

LG G3, Mayıs’ta tanıtılacak

By

on

Son amiral gemisi telefonu G2 ile büyük başarı yakalayan LG, 27 Mayıs’ta gerçekleştireceği etkinlikte Android Wear platformunun ilk akıllı saati olacak G Watch ile birlikte G2’nin bir üst modeli olması planlanan G3’ü tanıtacak.

Etkinlik aynı anda Londra, New York ve San Francisco’da gerçekleştirilirken, “basit olmak, harika olmaktır” sloganıyla davetiyeleri gönderilmeye başlanmış durumda. Şirket Salı günü ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladığında G3’ün bu senenin ikinci çeyreğinde tanıtılacağı söylenmişti. HTC, Samsung ve Sony, üst seviye amiral gemisi telefonlarını bu sene içerisinde tanıtmış, ancak LG birkaç ay bekleme kararı almıştı. Telefonun söylenen özelliklerine göre de bu bekleyişe değecek gibi görünüyor. Telefonun 1920×1080 piksel ekran ve 2 GB RAM ekran yerine 2560×1440 piksel ekran ve 3 GB RAM olması bekleniyor.

Bekleyiş sonucunda ayrıca LG’nin Qualcomm Snapdragon 805 işlemciyi kullanma imkanı da oldu. Qualcomm, Snapdragon 805 işlemciye sahip ilk telefonların bu yılın ilk yarısında çıkacağını söylemişti ancak HTC, Samsung ve Sony, telefonlarında Snapdragon 801’i kullandılar.

27 Mayıs’ta ayrıca geçtiğimiz haftalarda duyurusu yapılan G Watch da tanıtılacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir