Gündem

LG G3, bu hafta Android Lollipop almaya başlayacak

By

on

LG G3, bu haftadan itibaren resmi Android 5.0 Lollipop güncellemesi almaya başlayacak. Amiral gemisi telefon için Android 5.0 ROM’u sızdıktan kısa süre sonra Koreli üreticiden işletim sistemine güncelleme geleceğine yönelik bir açıklama geldi.

LG G3 için Android 5.0 Lollipop güncellemesi ilk olarak Polonya’da başlayacak. Ardından diğer pazarlara da yayılacak. Koreli dev firma, en yeni Android güncellemesini Google haricinde resmi cihazlarına gönderen ilk üretici olacak. Polonya haricindeki ülkeler ve diğer telefonlar için güncelleme takvimi ise kısa zaman içerisinde açıklanacak.

g3 lollipop ss

LG G3 üzerinde çalışan Android 5.0 Lollipop güncellemesine ait ekran görüntüleri de Polonya merkezli bir blog tarafından paylaşılmasının ardından ROM sızmıştı. GSM Arena, ROM’dan aldığı ekran görüntülerini paylaştı. LG’nin Android 5.0 Lollipop güncellemesi yeni bir arayüz tasarımı, yeni güvenlik özellikleri ile birlikte Android ART programlama dilini içeriyor.

g3 lollipop ss2

Şu an için Türkiye’de G3’e ne zaman güncelleme geleceğine dair bir bilgi bulunmuyor. Henüz sadece bu hafta içerisinde Polonya’daki cihazların güncelleneceği bilgisi verildi. Güncelleme bilgisinin ardından operatörlerin de çalışmaları tamamlaması beklenecek. G3 için Aralık-Ocak civarında ülkemizde de bir güncelleme görebiliriz. Tüm Android cihazlar için şimdilik sızan ve tahmin edilen Android Lollipop güncelleme takvimini buradaki rehberimizde bulabilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir