Gündem

LG G3 Beat çıktı

By

on

LG’nin büyük yankı uyandıran amiral gemisi telefonu G3’ün ve orta sınıfa hitap eden küçük versiyonu LG G3 Beat tanıtıldı. 5 inçlik bir ekrana sahip olan Beat, ağabeyinden 0.5 inç kadar daha küçük ancak LG, telefonun orta gelir seviyesine hitap etmesine rağmen “G3’te bulunan en iyi özellikleri koruduğunu” vurguluyor.

Yeni telefon Android KitKat işletim sistemiyle geliyor ve 1 GB RAM, 1.2 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci ve 8 GB dahili depolama alanıyla, G3’ten daha güçsüz bir donanıma sahip. G3’te 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Arka kamerası 8 MP olan G3 Beat’in ön kamerası da 1.3 MP kalitesinde. G3’ün kamera kalitesi ise 13.1 MP ve 2.1 MP.

g3beat2 (1)

Özellik bakımından ise G3 Beat, G3’ten lazer otofokus, dokun ve çek, mimik çekimi, akıllı klavye ve QuickMemo4 özelliklerini almış durumda.

Siyah, beyaz ve altın renklerinde satışa çıkacak olan telefonun ilk adresi Güney Kore olacak. Ardından Avrupa ve Rusya pazarına giriş yapacak olan G3 Beat, sonrasında tüm dünyaya dağıtılacak. LG Türkiye ile telefonun ülkemize ne zaman geleceği ve fiyatı hakkında bilgi almak için görüştük ancak henüz net bir karar verilmediği söylendi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir