Gündem

LG G2 için Android 5.0 Lollipop güncellemesi Kore’de başladı

By

on

Son günlerin en sıcak konularından biri de hangi telefonların yeni Android Lollipop güncellemesi alıp almadığı. Görünüşe göre, son talihli kullanıcılar LG G2 kullanıcıları olacak. GSM Arena’nın haberine göre, Güney Kore’deki LG G2 kullanıcıları SK Telecom ve LG U+ ağları üzerinden Lollipop güncellemesini almaya başladı.

Güncelleme, V30D versiyon numarasıyla kullanıcılara sunuluyor. Bu numaradaki 3 sayısı, Android sürümünü gösteriyor. V20A, KitKat sürümü için yayınlanırken, V20D de LG G2’ye ekrana tıklayarak tuş kilidinin açılmasını sağlayan “Knock Code”u getiren güncelleme olmuştu. Güncellemeyi şu an telefonunuza indirme imkanınız olsa da, yedekleme yapmayı unutmayın. Resmi olarak güncelleme Türkiye’ye gelmediği için de nereden download yapacağınız bilgisini ne yazık ki veremiyoruz.

LG G2 için Android 5.0 Lollipop güncellemesinin Güney Kore’de başlamış olması ise dünyanın geri kalanı için oldukça iyi bir haber. Bu bilgiyle birlikte, artık güncellemenin çok da uzakta olmadığını öğrenmiş olduk. Umuyoruz G3’te olduğu gibi güncelleme hızla yayılır ve G2 kullanıcıları da bir an önce Google’ın son işletim sistemine kavuşur. Ek olarak LG’nin Lollipop güncellemesi konusunda bu denli hızlı çalışıyor olmasını da ayrıca takdir ediyoruz.

LG G2 üzerinde Android Lollipop’un nasıl görüneceğini bu videodan izleyebilirsiniz:

Recommended for you

1 Comment

  1. muhammed

    Mart 14, 2015 at 7:17 pm

    Ben cloudy g3 romuna benzettim ama inş allah çıkacak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir