Gündem

LG G2 için Android 5.0 Lollipop göründü

By

on

LG, Android 5.0 Lollipop için hızla çalışmaya devam ediyor. G3 için Aralık ayıyla birlikte önce Güney Kore’de, ardından çeşitli Avrupa ülkelerinde resmi olarak Android Lollipop güncellemesini çıkaran LG, geçtiğimiz senenin amiral gemisi G2 için de çalışmalarını sürdürüyor. Dünyayla birlikte ülkemizde de aşırı popüler olan LG G2 için Android 5.0 Lollipop güncellemesinin yakın olduğunu söyleyebiliriz. LG G3 güncellemesi de Türkiye’de geçtiğimiz hafta sonundan itibaren LG PC Suite üzerinden OTA şeklinde indirilip kullanılabiliyor.

Bugün paylaşılan Android 5.0.1 ile çalışan bir LG G2’ye dair bir ekran görüntüsü de, güncellemenin yakın olduğunu gösteriyor. Daha da önemlisi, ekran görüntüsünde görebileceğimiz arayüzün, ilk olarak G3’te gördüğümüz LG’nin yeni Lollipop arayüzüyle aynı olması. Yani, bir yılını eskiten LG G2, en yeni amiral gemisi LG G3 ile aynı şekilde tam güncellemeyi alacak ve yepyeni bir arayüze sahip olacak.

gsmarena_002-2

Tüm bu bilgiler şimdilik dedikodu statüsünde olsa da doğruluk ihtimali yüksek. LG G2’nin hâlen mevcut cihazlarla yarışabilecek donanım özelliklerine sahip olduğu da düşünüldüğünde, şirketin telefona güncellemeyi bir an öne çıkarmak istemesi gayet makul görünüyor. Snapdragon 800 SoC yonga seti, 2 GB RAM, 5.2 inç 1080p çözünürlükteki ekranıyla LG G2’nin, Google’ın son işletim sistemi güncellemesini en çok hak eden telefonlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Ek olarak ekran görüntüsüne dair de bir bilgi vermemiz gerekiyor. F320L yazılım sürümüyle çalıştığını gördüğümüz G2, özel olarak Güney Kore için üretilmiş LTE-A modeli anlamına geliyor. Bu da LG’nin önceki modellerinde de gördüğümüz üzere güncellemeyi ilk olarak kendi merkezi olan Güney Kore’de çıkaracağını gösteriyor. Tüm bu dedikodular ve ekran görüntüsünün doğruluk payı varsa, LG G2 için Android 5.0 Lollipop güncellemesinin artık çok da uzakta olmadığını söyleyebiliriz.

Recommended for you

1 Comment

  1. helin

    Nisan 12, 2015 at 1:48 pm

    Lütfen yardımcı olur musunuz. Benim telefonumun romu D80220c-AMe-XX yani afrika sürümü. Ben bunu degiştirmek istiyorum nasıl degiştirebilirim yardımcı olur musunuz. Ve sizce hangi ülkenin romunu yapmalıyım. Afrika olduğu için lollipop güncellemesi bana en son gelicekmiş. Hatta gelmeyedebilirmiş. Lütfen yardımcı olun bazıları bu romu türkiyeye çevirmiş ben nasıl yapacağımı bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir