Gündem

LG G Watch R tanıtıldı

By

on

Geçtiğimiz günlerde resmi duyurusu yapılan LG G Watch, R, akıllı saatlerin büyük yer kapladığı IFA 2014′te tanıtıldı. Asus, Samsung ve Sony’nin de saatlerini tanıttığı fuarda, G Watch R, LG’nin ilk yuvarlak saati olarak öne çıktı.

1.3 inç POLED ekrana sahip olan saat, Snapdragon 400 işlemciye ve “her zaman açık modunda” 1,5-2 güne kadar dayanabilen 410 mAh bataryaya sahip. 320 x 320 piksel çözünürlüğe sahip ekran, 245 ppi piksel yoğunluğu sunuyor. 512 MB RAM’i ile işlemcisini güçlendiren saat, IP67 sertifikasıyla su ve toza karşı da dayanıklı.

Saat bilekte oldukça rahat ve şık hissettirirken, 22 mm kordonu da değiştirilebiliyor.

Plastik özellikli OLED teknolojisi saatte kendini göstermiş. Kaliteli bir kontrast ile oldukça başarılı diyebileceğimiz görüş açılarıyla G Watch R, LG’nin yaptığı en iyi saat olabilir. Düşük yansıtma oranına sahip olduğu için OLED ekranın gün ışığında da G Watch R için sıkıntı çıkarmayacağını söyleyelim.

LG, IFA 2014′te saatin 9 farklı yüzünü gösterirken, daha fazlasının da kısa zaman içerisinde ortaya çıkacağını düşünüyoruz. Tüm tasarımları şık olan saat oldukça kaliteli görünüyor. 5 saniye kullanılmadığında da G Watch R, seçilen saat arayüzüne dönüyor. Saatin altında cilt ile temas halinde olan bir de kalp atış hızı sensörü bulunuyor.

Genel olarak baktığımızda LG G Watch R’ın, şirketin şimdiye kadar çıkardığı en iyi saat olduğunu söyleyebiliriz. Piyasadaki saatler içerisinde de üst sıralarda olmayı hak eden saatin ülkemizde piyasaya çıkıp çıkmayacağı ve fiyatı ise henüz belli değil.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir