Gündem

LG G Watch görücüye çıktı

By

on

Geçtiğimiz günlerde resmi web sayfası yayına giren G Watch‘a dair yeni bilgiler edinildi. LG, saatin Android Wear platformunda çalışarak piyasaya çıkacak ilk akıllı saat olacağını söylerken, PC Advisor yetkilileri, LG’den çıkış tarihi, fiyat ve saatin özelliklerine dair bilgiler aldılar.

Bir Mercedes-Benz etkinliğinde prototipi sunulan G Watch, ziyaretçilere de gösterildi. PC Advisor’ın haberine göre, henüz geliştirme aşamasında olan ve yalnızca tasarımına bakılabilen saatte fiziksel bir tuş bulunmuyor. “Ok Google” komutu alabilmesi için küçük bir mikrofona sahip olan akıllı saat, kare tasarımıyla Sony SmartWatch 2’yi andırıyor ancak hiçbir detay alınamadığı için henüz net konuşmak mümkün değil. Saatin altında şarj için metal girişler bulunuyor ve kullanıcıların diledikleri kordonu kullanabilmesi için de standart boyut seçilmiş.

Google’ın Android Wear platformunda baş ortak olarak seçtiği LG, G Watch’u Temmuz ayında çıkarmayı planladıklarını ancak henüz kesin bir tarih olmadığını söyledi. PC Advisor’a verilen bilgiye göre, saatin fiyatı da en fazla 180 Sterlin olacak. Yine fiyat da kesin olmadığı için, tavsiye edilen satış fiyatının ne olacağını görmek için beklememiz gerekiyor.

G Watch’un özellikleri konusunda da henüz tam olarak her şeyin yazdığı bir kağıt bulunmasa da, bildiğimiz bazı şeyler var. Öncelikle saat siyah ve altın şeklinde iki renkle satışa çıkacak. Toz ve suya geçirmez özelliği sayesinde fiziksel aktiviteler yaparken içiniz rahat bir şekilde kullanacaksınız. Ekranı her daim açık olacak olan saati kullanmak için herhangi bir tuşa basmanıza gerek olmayacak. Bunun ne kadar avantajlı olacağını veya pil ömrünü nasıl etkileyeceğini ise ancak saat çıktıktan sonra göreceğiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir