Gündem

LG G Flex 2 tüm dünyada satışa çıkıyor

By

on

LG, 2014 Eylül’de gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıttığı yeni kavisli Android akıllı telefonu G Flex 2’nin tüm dünyada satışa çıktığını duyurdu.

İlk olarak ABD, Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Hong Kong ve Singapur’daki büyük operatörler tarafından satışa sunulacak olan telefon, 5 Mart’ta sona erecek Mobil Dünya Kongresi’nin ardından Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa ve Asya’daki pazarlarda da satışa çıkmaya başlayacak.

Telefonun özelliklerine bakacak olursak, LG’nin kendi teknolojisi olan P-OLED ekran teknolojisinin önceki yıla göre gelişme gösterdiğini ve artık 1080p çözünürlük desteklediğini söyleyebiliriz. Yine geçtiğimiz sene tanıtılan G Flex, kavisli ekranını 6 inçlik bir boyutta kullanıcıya sunarken, bu seneki modelin 5.5 inç ile daha kontrol edilebilir bir boyuta indirgendiğini belirtelim. Ekran, yine LG tarafından geliştirilen ve Gorilla Glass 3 teknolojisinden %20 daha sağlam olduğu iddia edilen bir cam ile korunuyor. Arkada ise LG’nin özel kendi kendini onaran kaplaması bulunuyor. Oda sıcaklığında daha önceleri 3 dakika olan onarım süresi, yeni telefon ile 10 saniyeye çekilmiş.

Dış görüntüsünün dışında LG G Flex 2’nin oldukça güçlü bir donanıma sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Telefon, Snapdragon 810 yonga setini tüketiciyle buluşturacak olan ilk cihaz olurken, sekiz çekirdekli işlemci, 1.5 GHz değerinde dört adet Cortex-A53 ve 2 GHz değerinde dört adet Cortex-A57 çip içeriyor. İşlemciyi 2 GB RAM desteklerken, 16 ve 32 GB dahili depolama alanına ek olarak microSD kart desteği de G Flex 2 ile sunuluyor. Telefonun ekranı 5.5 inç boyutunda ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi beklenen QHD’nin aksine 1080p çözünürlük destekliyor. Kamerası ise LG G3’te gördüğümüz kameradan daha iyi. OIS+ ve Laser Auto Focus özellikleriyle birlikte 13 MP değerinde fotoğraf çeken G Flex 2, çift adet LED flaşa da sahip. Ön taraftaki kamerası ise 1.5 metreye kadar bir mesafeden el hareketiyle fotoğraf çekebilen “İşaret” modu ile birlikte 2.1 MP değerinde fotoğraf çekebiliyor.

ABD’de Sprint üzerinden 13 Mart’tan itibaren satın alınabilecek olan telefon, Singapur’da da 14 Mart’ta satışa çıkacak. Cihazın Türkiye’ye ise Nisan-Mayıs aylarında gelmesini ve 2300 TL’nin üzerinde bir fiyat etiketine sahip olmasını bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir