Gündem

LG G Flex 2 tanıtıldı

By

on

LG, CES 2015’in ilk kalburüstü ve belki de en yenilikçi telefonu olarak nitelendirebileceğimiz G Flex 2 modelini tanıttı. Selefinden daha bütün ve şık tasarımı ile güçlü donanımı bir araya getiren LG G Flex 2, daha da eğilerek karşımıza çıkıyor.

Telefonun kavisli ekranından başlayacak olursak, LG’nin kendi teknolojisi olan P-OLED teknolojisinin önceki yıla göre gelişme gösterdiğini ve artık 1080p çözünürlük desteklediğini söyleyebiliriz. Yine geçtiğimiz sene tanıtılan G Flex, kavisli ekranını 6 inçlik bir boyutta kullanıcıya sunarken, bu seneki modelin 5.5 inç ile daha kontrol edilebilir bir boyuta indirgendiğini belirtelim. Ekran, yine LG tarafından geliştirilen ve Gorilla Glass 3 teknolojisinden %20 daha sağlam olduğu iddia edilen bir cam ile korunuyor. Arkada ise LG’nin özel kendi kendini onaran kaplaması bulunuyor. Oda sıcaklığında daha önceleri 3 dakika olan onarım süresi, yeni telefon ile 10 saniyeye çekilmiş.

Telefondaki kavis ise 400 mm ile 700 mm yarıçapa sahip birden fazla eğim ile sağlanıyor. En dar noktasında 700 mm yarıçapa sahip olan kavisli ekran, LG’nin deyişine göre “sürükleyici” bir deneyim sağlıyor ve mikrofonu da ağzınıza yaklaştırıyor. Arkadaki eğim ise en dar noktada 650 mm yarıçapa sahip ve bu da telefonu tutmayı ve cepte taşımayı kolaylaştırıyor.

Dış görüntüsünün dışında LG G Flex 2’nin oldukça güçlü bir donanıma sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Telefon, Snapdragon 810 yonga setini tüketiciyle buluşturacak olan ilk cihaz olurken, sekiz çekirdekli işlemci, 1.5 GHz değerinde dört adet Cortex-A53 ve 2 GHz değerinde dört adet Cortex-A57 çip içeriyor. İşlemciyi 2 GB RAM desteklerken, 16 ve 32 GB dahili depolama alanına ek olarak microSD kart desteği de G Flex 2 ile sunuluyor. Telefonun ekranı 5.5 inç boyutunda ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi beklenen QHD’nin aksine 1080p çözünürlük destekliyor. Kamerası ise LG G3’te gördüğümüz kameradan daha iyi. OIS+ ve Laser Auto Focus özellikleriyle birlikte 13 MP değerinde fotoğraf çeken G Flex 2, çift adet LED flaşa da sahip. Ön taraftaki kamerası ise 1.5 metreye kadar bir mesafeden el hareketiyle fotoğraf çekebilen “İşaret” modu ile birlikte 2.1 MP değerinde fotoğraf çekebiliyor.

Android 5.0 Lollipop ile satışa çıkacak olan LG G Flex 2, ilk olarka ay sonunda Güney Kore’de tüketiciyle buluşacak ve ardından dünyanın farklı bölgelerine gönderilmeye başlanacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir