Gündem

LG bu sefer de iPhone 6 Plus ile dalga geçti

By

on

Konu Apple olduğunda tüm telefon üreticileri tek bir ortak düşmanları varmış gibi iPhone’un zayıflıklarını dört gözle bekliyor. LG de, Galaxy Note 4‘ün ardından  iPhone 6 Plus’ın kolaylıkla bükülebilmesi sebebiyle, LG Electronics UK Twitter hesabından iPhone 6 ile dalga geçti.

Geçtiğimiz gün büyük ekranlı yeni iPhone’un basit bir baskı ile kolaylıkla bükülebildiğini gösteren video tüm dünyaya yayılmış ve büyük yankı uyandırmıştı. Kullanıcıların iPhone 6 Plus’ın cepteyken büküldüğüne dair şikayetleri de ortaya çıkınca, Apple için zor günler başlamış oldu.

LG de bu durumdan faydalanarak, Birleşik Krallık’taki resmi Twitter hesabından bükülebilen iPhone 6 videosunu işaret ederek #bentgate hashtag’i ile şirketin geçtiğimiz sene çıkan kavisli telefonu G Flex’e ait bir görsel paylaştı.

lg tweet

Açık ve net bir şekilde iPhone 6 Plus’u hedef alan bu tweet de Twitter’da hızla yayıldı ve iPhone 6 Plus kullanıcılarını, olması muhtemel bükülmeye karşı biraz daha germiş oldu. LG’nin paylaştığı #bentgate hashtag’i de tweet’in ardından hızla yayılarak büyük bir kesim tarafından benimsendi.

Apple’ın bu iddialara ve tweet’e yanıt verip vermeyeceği de bilinmiyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir