Gündem

LG, 4 yeni telefon duyurdu

By

on

LG, Android Lollipop ile çalışan yeni bir orta sınıf telefon serisi duyurdu. LG Magna, Spirit, Leon ve Joy isimli telefonlar, 3G ve LTE model seçenekleriyle çıkarken, eski LG telefonlarını da bir miktar andırıyor. Yeni modeller bu yılki Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacak. LG’nin bu son serisi ile tasarım ve performansı dengelemek istediğini de söyleyebiliriz. Cihazlara baktığımızda ise LG’nin başarılı olduğu görünüyor.

LG Magna, 5 inç 720p çözünürlükte ekranıyla, 8 MP arka ve 5 MP ön kameraya sahip. Dört çekirdekli 1.2 GHz yonga setini 1 GB RAM ve 8 GB da dahili depolama alanıyla destekliyor. Diğer modeller de aynı donanım özelliklerini bulundururken, yalnızca ekran boyutu ve batarya hacmi değişiyor. LG Spirit, 4.7 inç, Leon, 4.5 inç ve Joy da günümüz standartlarında artık küçük diyeceğimiz 4 inçlik ekranıyla kullanıcıya sunuluyor. Telefonların kalan özellikleri, yeni serinin en iyisi Magna ile aynı. Tüm telefonlar ayrıca Android 5.0 Lollipop sürümü ile satışa çıkacak.

New-Range-Shot-04

Yeni seride LG’nin amiral gemisi telefonlarıyla görüp tanıdığımız el hareketiyle selfie çekme, saati, son mesajları ve kayıp çağrıları ekran kapalıyken bile bir kaydırmayla görmeyi sağlayan Glance View yazılımları bulunuyor.

LG’den fiyat ve ulaşılabilirlik konusunda hiçbir bilgi ise verilmedi. Telefonlar, önümüzdeki hafta Mobil Dünya Kongresi’nde görücüye çıktıktan sonra bazı pazarlarda da kullanıcısıyla buluşacak.

Recommended for you

1 Comment

 1. cumhursayar

  Eylül 7, 2015 at 12:55 pm

  Lg4 ten şikayetçiyim. Maltepe Vodafone’dan aldığım lg4 marka deri kılıflı telefonun deri kısmı 1 hafta içinde soyuldu. İşlerimin yoğunluğun dan gidemedim 28.gun de gittim ve bu sıkıntının kullanım hatası olduğunu ve garanti kapsamında olmadığını belirtiler. LG Türkiye de aynısını söyledi.
  1. Kullanım hatası nasıl olur telefonu cebimize koyup çıkarmayacak mıyım, elimle tutmayacak mıyım.
  2. Yıpranma 6-7 ay değil 1 hafta içinde oldu bence bu ürün hatası.
  Yetkililerden konuyla ilgili hassasiyet göstermesini istiyorum. Sonuçta 2.600 TL’ye lg4 satıyorlar 50 TL’deri kullanmışlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir