Gündem

Lenovo’nun amiral gemisi göz dolduruyor

By

on

Akıllı telefonlarıyla ülkemizde pek ses getiremese de, daha Doğu taraflarımızda ciddi bir kitle edinen Lenovo, Vibe Z2 Pro ismindeki yeni amiral gemisi telefonuna ait detayları duyurdu. 2560×1440 piksel çözünürlüğe sahip 6 inç Quad HD ekrana sahip olan cihazın, çok kaliteli görüntü kalitesine ek olarak metal bir kasası ve 4000 mAh bataryası bulunuyor. Vibe Z2 Pro, daha büyük kasaya sahip Samsung Galaxy Note 3 ve HTC One Max gibi telefonlardan daha yüksek batarya kapasitesine sahip.

7.7 mm kalınlığa sahip telefon ince sayılabilecek bir yapıda ve ağırlığı da 179 gram. Android 4.4 KitKat ile tüketiciye sunulacak olan Vibe Z2 Pro’nun içerisinde ise 2.5 GHz dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemciye 3 GB RAM eşlik ediyor. 16 MP arka kamerası çift flaş ile destekleniyor ve çift SIM kart desteği sunuyor. Telefon 32 GB depolama alanıyla gelirken bu alan yükseltilemiyor.

Titanyum, altın ve siyah seçeneklerle Eylül ayında satışa çıkacak telefon için Lenovo bir fiyat ve erişilebilirlik bilgisi vermedi ancak çoğunlukla Uzak Doğu bölgesine hitap etmesi bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir