Gündem

Lenovo’dan iki yeni telefon ve bir de cep projektörü

By

on

Lenovo, mobil iletişim dünyasının en büyük etkinliği olan Mobil Dünya Kongresi 2015’te hareket halindeyken de hayattan daha fazla an yakalamak ve paylaşmak için akıllı telefon portföyüne katılan 3 yeni heyecan verici ürününü tanıttı: VIBE Shot, A7000 ve Cep Projektörü.

Lenovo, VIBE Shot’ı mobilite özellikleriyle her anın yakalanmasına yardımcı olacak şekilde tasarladı. Dünyanın ilk 2’si 1 arada kameraya sahip akıllı telefon Lenovo VIBE Shot’da fotoğraf meraklılarının beğeneceği muhteşem bir kamera ve ikinci olarak da yüksek performanslı akıllı telefon bir araya geldi. Lenovo’nun tanıttığı ikinci ürün ise insanlara her an eğlencenin doruğunda hissettirmek için tasarlanan yeni Lenovo Cep Projektörü oldu. Şirketin son duyurusu ise, yine dünyada ilk Dolby Atmos teknolojisine sahip akıllı telefon A7000 oldu.

VIBE Shot
Yüksek yetenekli bir dijital kamera arayışında olan fotoğraf tutkunları, mükemmel kamera kalitesi ile VIBE Shot’ı beğenebilir. Kamera anlamında Lenovo’nun ciddi şekilde çalıştığını gördüğümüz VIBE Shot, yüksek ve hızlı otomatik kızılötesi odağı ile de dikkat çekiyor.

vibe shot

Hem akıllı ön ayarlara hem de gelişmiş profesyonel ayarlara sahip kullanıcılar, bir tuşla iki ayar arasında kolayca geçiş yaparak kamerayı istedikleri gibi kullanabilecekler. VIBE Shot, 5 inç FHD ekranı ve güçlü performansı sayesinde mükemmel sonuçlar veriyor. 6 parça lens yerleştirilmiş 16 MP arka kamerası ve düşük ışık sensörü ile loş ışıkta bile gayet iyi fotoğraf çekebiliyor. Qualcomm Snapdragon işlemcide Android 5.0 Lollipop ile satışa sunulacak olan yeni cihaz, ek olarak 128 GB müzik, film ve fotoğraf depolamak için mikroSD seçeneği ve 32 GB gibi büyük bir depolama alanı sunuyor. VIBE Shot aynı zamanda 8 MP selfie kamerasına sahip.

Lenovo A7000
Lenovo A7000, ultra geniş görüş açılı 5,5 inç HD ekran ile Dolby’nin hareketli ses teknolojisini bir arada sunuyor. A7000 aynı zamanda Dolby Atmos teknolojisine sahip dünyanın ilk akıllı telefonu olma özelliğini de taşıyor. Etkileyici görsel ve işitsel teknolojilere ek olarak multimedya özellikli akıllı telefon, 4G LTE ile MediaTek True8Core işlemcide Android 5.0 çalıştırarak sesi ve verileri hızlı şekilde işliyor. İki kamera ile birlikte iki telefon numarası veya ayrı bir veri planı atamak için çift SIM kart yuvasına sahip olan A7000 7,9 mm kalınlığa ve 140 gram ağırlığa sahip.

A7000_6

Lenovo’nun imzası niteliğindeki DOit uygulama yazılımlarını içeren A7000, cihazlar arasında dosya, fotoğraf ve daha fazlasını paylaşmak için SHAREit; yeni bir telefona verileri aktarmak için CLONEit; rehberi, SMS ve çağrı günlüklerini yedeklemek için SYNCit uygulamasıyla birlikte geliyor.

Lenovo Pocket Projector
Lenovo Pocket Projector, küçük ekranlı mobil cihazlarıyla sınırlanmış olan veya gerçek hayattakinden daha büyük bir eğlence deneyimi isteyen medya severleri şaşırtmak ve memnun etmek için zekice tasarlanmış bir ürün. Lenovo Pocket Projector, içerik izleme ve paylaşmaya yeni bir boyut katıyor. Bunun için tek yapmanız gereken projektörü uyumlu bir Android cihaza bağlamak. Projektör, filmleri, fotoğrafları veya iş sunumlarını anında istediğiniz yere yansıtıyor. Bu taşınabilir projektör aynı zamanda çift hoparlörü ile güçlü bir de ses sistemine sahip.

Lenovo+Pocket+Projector_Black_+Light+Stream

Lenovo Pocket Projector’un DLNA veya Miracast aracılığıyla bir akıllı telefondan kablosuz olarak içerik yansıtabilir, iki saatten uzun pil ömrüyle tek şarjla bir filmi izleyebilirsiniz. Bu Projektör en yaygın multimedya dosya biçimlerini destekliyor ve 32 GB’a kadar mikro SD depolama alanı sağlıyor. Kompakt ve hafif Lenovo Pocket Projector her cebe sığacak kadar portatif bir ürün. Lenovo’nun Mobil Dünya Kongresi’ndeki en iyi cihazı olduğunu düşünüyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir