Gündem

Lenovo’dan Apple ile dalga geçen reklam

By

on

Teknoloji dünyasında Apple’ı hedef alan ve Apple ürünleriyle dalga geçen reklam yayınlamayan firma neredeyse kalmadı. Ağustos ayında Surface Pro 3 bilgisayarlarıyla Apple’ı hedef alan Microsoft, bu sefer de Lenovo’nun son tanıttığı Ultrabook modeli Yoga 3 Pro’nun kullanıldığı reklam ile yine Apple’a yüklendi.

Bir dans meydan okuması şeklinde özetleyebileceğimiz reklamda, Lenovo Yoga 3 Pro ile Apple MacBook Air karşı karşıya geliyor. Reklamda ilk olarak bilgisayarların incelikleri karşılaştırılıyor ve sonrasında da Yoga 3 Pro’daki dokunmatik özellik öne çıkarılıyor. MacBook Air’in ekranına dokunan parmak, hayal kırıklığıyla geri dönerken, reklamda sonraki vurgu, Yoga 3 Pro’nun menteşeli ekran tasarımına yapılıyor. Çadır veya tablet modlarında kolaylıkla kullanılabilen Yoga 3 Pro’ya karşılık, MacBook Air’de bahsedilen hiçbir özellik bulunmuyor.

Yine de reklamda bahsedilmeyen önemli bir karşılaştırmanın da fiyat alanında olduğunu düşünüyoruz. MacBook Air, ABD’de 899 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkarken, Lenovo Yoga 3 Pro’nun en düşük özellikli modeli 1300 dolardan satılıyor.

13 mm kalınlığında ve 1.19 kg ağırlığında olan Yoga 3 Pro’ oldukça hafif ve ince bir bilgisayar. Ek olarak, şimdiye kadar pek fazla cihazda görme imkanı bulamadığımız son model Intel Core M serisi işlemci ile satılan Yoga 3 Pro, 8 GB DDR3 RAM ve 256 GB SSD ile birlikte geliyor ve 802.11 ac Wi-Fi destekliyor. Yoga 3 Pro’nun pil ömrünün ise 9 saat olduğu belirtiliyor. Ekim sonunda satışa çıkan Yoga 3 Pro, gümüş, altın ve turuncu renk seçeneklerine sahip.

 

Recommended for you

1 Comment

  1. opel

    Şubat 28, 2016 at 10:14 pm

    belki macbook air tablet edition özelliği yok ama 899$ fiyata i5 işlemci var core m işlemciden kat be kat hızlı yoga ya göre 500$ daha ucuz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir