Gündem

Lenovo yüzlerce çalışanı işten çıkarıyor

By

on

Lenovo, Moto telefon departmanından önemli sayıda çalışanıyla yollarını ayıracağını açıkladı.

Şirketin duyurusuna göre dünya genelinde toplam 55 bin personelin yüzde 2’sinden daha azı (yaklaşık 1000 kişi ediyor) işten çıkarılıyor ve çıkarmaların büyük kısmı mobil telefon departmanında gerçekleşiyor. Lenovo tam olarak kaç kişinin mesai dışı kaldığını paylaşmadı.

Lenovo son olarak geçtiğimiz yıl şirket genelinde yaptığı toplu işten çıkarmalarla 3 bin 200 çalışanın işine son vermişti. The Verge’e yapılan açıklamada, gerçekleşen bu son küçülmenin Lenovo ve Motorola akıllı telefon işi arasındaki stratejik entegrasyonun bir parçası olduğu belirtildi. Şirket uzun vadeli hedefini organizasyonel yapılanmayı tamamlayıp, global akıllı telefon pazarında daha iyi rekabet edecek bir ürün portföyü oluşturmak şeklinde paylaştı.

Küçülme sonrasında da Chicago’da yer alan Motorola Mobility merkez ofisinin faaliyetlerini sürdüreceğini belirten Lenovo, böylelikle kalan ekibin diğer ofislere dağıtılacağı söylentilerine nokta koydu.

Lenovo, Moto’yu satın aldığından bu yana bir dizi sorunla karşı karşıya kaldı. Bir zamanlar farklı tarzlara sahip cihazlarla adından söz ettiren Motorola’nın akıllı telefon rekabetinde çok geride kalması, kilit konumdaki yöneticilerin istifasıyla daha da açmaza girdi. Lenovo’nun bu yeniden yapılanma sonrasında pazara neler sunacağı merakla bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir