Gündem

Lenovo yeni Yoga tabletlerini tanıttı

By

on

Lenovo, 9 Ekim akşamı düzenlediği etkinlik ile iki yeni tablet ve bir de Ultrabook tanıttı. Çin merkezli markanın iki yeni Yoga tableti oldukça ilginç özellikler barındırırken, yeni dönüştürülebilir Yoga 3 Pro Ultrabook da tüketiciyi memnun edecek gibi görünüyor.

Yoga Tablet 2 Pro

32 GB depolama alanına sahip, 13.3 inçlik Android Yoga Tablet 2 Pro’nun en ilginç ve göze çarpan özelliği, dahili bir projektöre sahip olması. Tabletteki projektör ile 16:9 en-boy oranına sahip, 1080p Full HD filmler de dahil olmak üzere görüntüleri, bir duvara veya perdeye yansıtmak mümkün.

Daha önce adı pek duyulmamış bir marka olan ProMate’in LumiTab tableti de benzer şekilde bir dahili projektöre sahipti, ancak Lenovo, böyle bir özelliği tabletinde sunan ilk büyük marka oldu. Lansmanda gerçekleştirilen sunum sırasında, Lenovo projektörü karanlık denilemeyecek salonda duvara yansıttı ve katılımcıların sonuçtan memnun kaldığı görüldü.

Lenovo-YOGA-Tablet-2-Pro-projector-Feature-730x430

Projeksiyona ek olarak, Lenovo eğlence sektörüne damga vurmasını istediği yeni tableti Yoga Tablet 2 Pro’da 8 watt’lık bir ses sistemi ve ilk kez mobil bir cihazda gördüğümüz subwoofer’a da yer verdi. Bunlarla yetinmeyen şirket, 8 MP arka kamera, 15 saati aştığını iddia ettiği pil ömrünün yanına muhteşem görüntü kalitesine sahip 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip QHD ekran da eklemiş. Türkiye’nin içerisinde bulunmadığını düşündüğümüz bazı pazarlarda 4G seçeneğiyle satışa çıkacak olan tablet için tavsiye edilen satış fiyatı da 499 dolar olarak açıklandı.

Yoga Tablet 2

Yoga Tablet 2 ise, Pro modelin aksine daha orta kesime hitap eden 8 ve 10 inçlik iki modelden oluşuyor. Bu tableti ayıran özellik ise Android ve Windows işletim sistemi seçenekleriyle satışa çıkacak olması. Lenovo detay vermese de, bazı pazarlarda tabletin 4G modeli de çıkacak.

Android 4.4 KitKat ve Windows 8.1 üzerinde çalışan tablet, 4 çekirdekli 1.86 GHz Intel Atom işlemciye sahip. İşlemciye 2 GB RAM güç verirken, 9000 mAh değerine sahip bataryası, Android’de 18, Windows’ta 15 saat kullanım imkanı sağlıyor. Tablette 8 MP arka, 1.6 MP de ön kamera bulunuyor.

yogatablet2-standleft-K-10-MWV-W-H-140724A0109MAIL

Android model 250 dolardan, Windows model de 300 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir