Gündem

Lenovo S90, Türkiye’de satışa çıktı

By

on

Lenovo’nun geçtiğimiz sene sonunda duyurduğu, iPhone 6’ya olan benzerliğiyle ciddi şekilde dikkat çeken yani akıllı telefonu S90, Türkiye’de satışa çıktı. Lenovo’nun görsellik olarak iPhone 6 kopyası olarak değerlendirilen yeni modeli, şu an için Avea kampanyası ile 1099 TL’den alıcı buluyor.

Alüminyum alaşımdan yekpare gövdesiyle Lenovo S90, çizilmelere ve parmak izlerine dayanıklı bir tasarıma sahip. iPhone’a da benzediği için oldukça şık görünen telefonda HD Super AMOLED 5 inç ekran, 13 MP arka ve 8 MP ön kamera bulunuyor. Ayrıca loş ortam sensörleri, her iki kameraya entegre edilmiş LED flaşları ve Beautification (Güzelleştirme) özelliklerine sahip S90, kamera tarafında güçlü diyebileceğimiz bir cihaz.

lenovo-sisley-s90

Android 4.4.4 KitKat ile kutudan çıkan Lenoco S90, 1,2 GHz 64-bit dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemcisi ile fiyat peformans arayanlar için uygun diyebileceğimiz bir telefon. 32 GB depolama alanının yanında gri, gold ve platin renk seçenekleriyle de uzaktan iPhone sahibi gibi görünmek isteyen kullanıcılar için makul bir seçenek.

S90, Lenovo’nun Wi-Fi bağlantısıyla doküman paylaşımına izin veren SHAREit uygulaması sayesinde Bluetooth’tan 40 kat daha hızlı aktarım yapılabiliyor. Bu özellik sayesinde resimler, notlar ve rehber de dahil telefonunuzda bulunan tüm bilgileri telefonunuza sadece birkaç dakikada aktarabilirsiniz. Ayrıca Lenovo’nun akıllı telefonlarına özel Security uygulaması ile telefon performansınız hızlanırken, virüs ve diğer zararlı yazılımlardan korunma olanağı bulacaksınız.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir