Gündem

Lenovo, BlackBerry’i satın almak istiyor

By

on

Benzinga sitesinin haberine göre, Lenovo bu hafta içerisinde BlackBerry’i satın almak için bir teklif götürecek. Uzun süredir zor zamanlar geçiren Kanada merkezli üretici, yeni telefonu BlackBerry Passport ile son dönemde atağa geçmiş ve özellikle Kuzey Amerika’da beklenenin üzerinde bir başarı sergilemişti.

Habere göre, Lenovo her bir BlackBerry hissesi için yaklaşık 15-18 dolar civarında bir ödeme yapacak. Şimdilik haber ile ilgili Lenovo veya BlackBerry cephesinden doğal olarak olumlu veya olumsuz herhangi bir yanıt gelmese de, böyle bir anlaşma gerçekleşirse Lenovo Motorola’nın ardından büyük bir satın almaya daha imza atmış olacak. Lenovo’nun Motorola’yı satın alma işlemlerinin yıl bitmeden sona ermesi ve satın almanın nihayete ermesi bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta da Çin’deki Xiaomi gibi markaların üstünlüğüne son vermek amacıyla Lenovo’nun internet merkezli yeni bir mobil cihaz şirketi kuracağı dedikoduları ortaya çıkmıştı. Lenovo’nun akıllı telefon sektöründe oldukça yoğun geçirdiği haftanın sonunda neler olacağını ise hep birlikte göreceğiz. Motorla desteğinin ardından BlackBerry’i de bünyesine katarsa, Lenovo’nun adını akıllı telefon pazarında daha da çok anacağız gibi görünüyor.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir