Gündem

Lamborghini, Android telefon çıkarıyor

By

on

Son dönemin modası haline gelen aşırı lüks telefon furyasına Lamborghini de katıldı. Daha önce Vertu’yu yanına alan Bentley, 10.000 doların üzerinde fiyat etiketine sahip olan telefonlar çıkarmıştı. Üstün kalite malzemelerden üretilen, İtalyan tasarım özelliklerine ve son teknoloji donanıma sahip olan telefon, Tonino Lamborghini Tauri 88 ismiyle piyasaya çıkacak.

Tauri 88, tamamen çelikten üretilecek. Altın, Siyah veya saf çelik renkleri ile kaliteli dikişlere sahip siyah, mavi, kırmızı, turunu veya kahverengi deri eklemeler telefona üst seviye bir görünüm katacak. İtalya’da tasarlanacak olan telefon, arkasında ünlü boğa logosunu barındıracak.

Ekran Resmi 2014-12-09 13.48.26

Telefonun donanımı da tasarımı kadar kaliteli. 5 inçlik ekranı 1080p çözünürlük sunarken, Snapdragon 801 yonga seti ile 3 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı veriyor. Tauri 88’in 3400 mAh bataryası 35 saate kadar 3G konuşma vadediyor. Arkasında Sony’den olduğu tahmin edilen 20 MP kamera ile önde de 8 MP bir kamera bulunuyor.

Tüm bu üstün özellikler ve kalite ise sınırlı sayıda üretilecek. 1947 adet üretilecek olan Tonino Lamborghini Tauri 88, 6000 dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olacak. Telefonun adındaki Tonini ifadesinin,, Lamborghini’nin kurucusu Ferruccio’nun oğlu olan ve 1947 doğumlu Antonio Tonino Lamborghini’den geldiğini de belirtelim.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir