Gündem

Kullandığınız iPhone 6S ücretsiz pil değişimi için uygun mu?

By

on

Pil ömrü göstergesi yüzde 30’da bile olsa bazı Apple iPhone 6S cihazları kendiliğinden kapanıyor. Apple ücretsiz pil değişimi sağlıyor.

Bazı iPhone 6S cihazlarda pil ömrünün yüzde 20 veya yüzde 30’u seviyesinde olmasına rağmen cihazın kendi kendine kapanması ile alakalı problemin Apple iOS 10.1 veya 10.1.1 versiyonlarındaki bir hatadan kaynaklandığı ortaya çıktı. Bu problemi daha önce bir haberimizde sizler ile paylaşmıştık. Apple bu problemden etkilenenler için ücretsiz pil değiştirme hizmeti sundu.

Kullandığınız iPhone 6S’in ücretsiz pil değişim programı için uygun olup olmadığını öğrenmek için Apple’ın web sitesinde ”iPhone 6s Program for Unexpected Shutdown Issues” (maalesef Türkçe değil ama ülke listesinden Türkiye’yi seçebilirsiniz) sayfasına gitmeniz ve telefonunuzun seri numarasını girmeniz gerekiyor. Telefonunuzun seri numarasını, telefonunuzun Ayarlar> Genel’e giderek bulunabilirsiniz.

Apple pil sorununun bir güvenlik problemi olmadığını ve sorunun sadece geçen yıl Eylül ve Ekim aylarında yapılan sınırlı sayıdaki cihazları etkilediğini vurguluyor.

Eğer telefonunuz ücretsiz pil değişimine uygunsa yeni pilinizi Apple’dan almanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca pil değişiminden önce mutlaka iTunes’a veya iCloud’a yedekleme yapmalısınız. Ayrıca iPhone’um Bul özelliğini de kapatın ve değişimden önce veriler ile ayarları silin.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir