Gündem

Kaybolan Android telefonlar Google’da bulunuyor

By

on

Android telefonlarda uzun zamandır kullanılan Cihaz Yönetimi ile konum bulma hizmeti, artık bambaşka bir boyuta taşınıyor. Direkt arama motoruna telefon bulma özelliği ekleyen Google, tek bir arama terimiyle cihazınızı bulmanızı sağlıyor.

Google.com’a, “Telefonumu bul” anlamına gelen “Find my phone” terimini yazdığınızda, arama sayfasında küçük bir pencere açılıyor ve harita üzerinde telefonunuzun son bildirilen konumu görünüyor. Bu sayfadan dilerseniz telefonunuzu çaldırabiliyor, dilerseniz de  dilerseniz de telefonun kullanılmasını engelleyebiliyorsunuz. Ek olarak birden fazla Android cihazınız varsa onların da konumunu menüden cihazları seçerek görebiliyorsunuz. Haritaya tıkladığınızda ise Android Cihaz Yönetimi web sayfasına yönlendiriliyorsunuz.

Kaybolan veya çalınan telefonları bulmak için kesinlikle çok kullanışlı bir yöntem olacağını düşündüğümüz arama, şu an için yalnızca masaüstü tarayıcılarda çalışıyor. Yani, yanınızdaki birinin mobil cihazını alıp telefonunuzu bulma ihtimaliniz şimdilik yok. Ancak Google, mobil tarayıcılarda da aynı özelliği devreye sokmak için çalıştığını duyurdu.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir