Gündem

Julian Assange’in internetini kestiler

By

on

ABD’nin gizli belgelerini WikiLeaks ile ifşa eden Julian Assange’in internet erişimi devlet yetkilileri tarafından kesildi.

Julian Assange çok uzun süredir Londra’da bulunan Ekvator büyükelçiliğinde fiilen hapis hayatı yaşıyor. Assange büyükelçiliği terk edemiyor zira hakkındaki cinsel suçlamalar nedeniyle elçilikten ayrıldığı anda tutuklanacak. Elçilik içinde sadece internet üzerinden dünya ile erişimi sağlayan Assange’in hayatı artık biraz daha zorlaşacak zira Assange’in internet erişimi kaynağı açıklanmayan devlet yetkilileri tarafından kesildi.

WikiLeaks hesabından atılan bir Tweet ile duyurulan gelişme Cumartesi akşamı WikiLeaks’in ABD Başkan adayı Hillary Clinton’on Goldman Sachs hakkındaki sözlerini yayınladıktan sonra gerçekleşti.

WikiLeaks son günlerde Clinton’ın kampanyasını yürüten John Podesta’ya ait pek çok e-postayı yayınlamıştı. Obama yönetimi ile birlikte Clinton WikiLeaks’i Rusya ile işbirliği yaparak ABD başkanlık seçimlerine gölge düşürmeye çalışmakla suçluyorlar.

Büyük olasılıkla ABD hükümetinin baskısı ile Ekvator büyükelçiliği Assange’in internet erişimini kesmiş olabilir zira geriye başka bir olası seçenek kalmıyor.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir