Gündem

Jony Ive bu kez ağaç tasarladı

By

on

Apple’ın baş tasarımcısı Jony Ive’ı iPhone, iPad, MacBook ürün ailelerinin yanı sıra “Jet Black” rengi iPhone 7 tasarımlarından tanıyoruz. Kendine özgü tasarım dili sık sık çeşitli komedyenlerin parodi skeçlerinde de yer bulan Ive, kimi zaman Apple dışı projelerde de rol alıyor. Örneğin 2013 yılında bir diğer endüstriyel tasarım efsanesi Marc Newson ile güçlerini birleştiren Jony Ive, AIDS yardım kuruluşu RED‘in ricasını kırmayarak türünün tek örneği bir masa tasarlamış ve bu ürünün 1,6 milyon dolara açık artırmayla satılmasına öncülük etmişti.

İkili bu yıl ise bir Noel ağacı tasarlamak için bir araya geldi. Londra’da bulunan Claridge adlı otelin sezonluk kutlamaları için tasarlanan ağacın 18 Kasım‘da görücüye çıkacağı açıklandı. Minimalist çizgileriyle bilinen Ive’ın, Newson ile birlikte nasıl bir esere imza atacağı merakla bekleniyor.

Bahsi geçen otel daha önce de Dolce & Gabbana ve Burberry’nin tasarımcısı Christopher Bailey‘den benzer çalışmalar talep etmişti. Bailey’in ağacı otelde kendine şu şekilde yer bulmuştu:

claridge otel noel burberry

Bakalım endüstriyel tasarımın iki dahi çocuğu, yurtdışında büyük önem taşıyan Noel ağacı sembolüne nasıl bir şekil verecek…

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir