Gündem

iPhone için WhatsApp’a sesle arama yakında geliyor

By

on

İki hafta kadar önce Android telefonlarda daha sık görülmeye ve kullanıcıların birbirini aramasıyla yayılmaya başlayan WhatsApp’ın arama özelliği, artık iPhone’ların da kapısına dayandı. Mart ayının ortalarında, Hindistan kaynaklı bir haber ile iPhone için de WhatsApp arama üzerinde çalışmaların sürdüğünü duyurmuştuk.

Bugün de, iOS kullanıcılarını sevindirecek bir gelişme yaşandı ve şirketin kurucu ortaklarından Brian Acton, iPhone için WhatsApp’ta sesli arama özelliğinin kısa zaman içerisinde kullanıcılara açılacağını duyurdu. Facebook’un bu hafta içerisinde gerçekleşen F8 geliştirici konferansında konuşan Acton’un, ilk başta özelliğin 1-2 hafta içerisinde sunulacağını söylemesine rağmen sonrasında kendisini düzelterek “önümüzdeki haftalar” ifadesini kullanması da gözlerden kaçmadı.

WhatsApp’a sesli arama özelliğinin gelmesi artık yıllardır konuşulan bir mevzu desek yanılmış olmayız. İlk izlerini Ocak ayında yine Hindistan kaynaklı bir haber ile aldığımız WhatsApp arama, şu an için yalnızca Android kullanıcıları tarafından denenebiliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi iki hafta kadar önce nispeten daha büyük bir yayılım gerçekleşmesine rağmen, özelliği elde edebilmek için birisi tarafından aranma zorunluluğu sebebiyle şimdilik özellik ağır ağır yayılıyor. iOS’e de çıkmasıyla birlikte WhatsApp aramanın artık yavaş yavaş hayatımızın bir parçası olacağını düşünüyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir