Gündem

iPhone için WhatsApp güncellendi

By

on

WhatsApp, dün yaptığı bir güncelleme ile iPhone uygulamasına çok sayıda yenilik getirdi. Birkaç büyük değişiklik yerine, küçük ama çok sayıda değişikliğe giden WhatSapp, iOS’teki deneyimi iyileştirdi. 

Sohbetler ve gruplar, artık ayrı ayrı arşive eklenebiliyor. Bir konuşmayı sağa kaydırıp “Daha” seçeneğine bastıktan sonra “Arşivle” diyerek herhangi bir sohbeti arşive ekleyebiliyorsunuz.

Ek olarak fotoğraflar için yenilikler gelirken, artık kameraya kısa erişim tuşu bulunuyor. Seçilen fotoğraflara kırpma ve döndürme seçeneği gelirken, direkt olarak resimlerin altına mesajlar yazılabiliyor. Yine çok büyük olarak değerlendiremeyeceğimiz bu yenilikler, genel kullanımı kolaylaştırmaya ve hızlandırmaya yönelik gereken değişiklikler olarak öne çıkıyor.

Bunun dışında iPhone 5S kullanıcıları ağır çekim videolarını WhatsApp üzerinden paylaşma imkanı bulurken, konum paylaşma seçeneği de geliştirilerek uydu veya harita bazlı konum paylaşılabiliyor.

Güncellemeyle birlikte son görülme ayarları da değişirken, bu ayarı kapalı olan kullanıcıların son görülmeleri otomatik olarak açılıyor. Yani en son ne zaman online olduğunuzun görülmesini istemiyorsanız, güncellemeden sonra ayarlara gidip ayarı yeniden kapatmanız gerekiyor.

Son olarak WhatsApp yeni duvar kağıtları ile bildirim sesleri de eklemiş durumda.

Recommended for you

0 Comments

  1. dinleyin

    Ocak 29, 2015 at 1:27 pm

    ben bir türlü güncelleyemedim ama

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir