Gündem

iPhone 7 modellerinin yeni videosu sızdı

By

on

iPhone 7 modelleri resmen tanıtılana kadar öğrenmediğimiz bir şey kalmayacak gibi görünüyor.

Geçmiş yıllarda Apple etkinliklerinde hepimizi şaşırtan ve heyecanlandıran gelişmeleri öğrenmek ve sizlere aktarmak için etkinlik günlerini iple çekerdik. Ancak bu durum artık neredeyse tersine döndü zira Apple etkinliklerinden önce tanıtılacak ürünlere ait sızdırılmayan neredeyse hiç bir bilgi kalmıyor.

Geçtiğimiz günlerde ilk kez Apple’ın özel test yazılımlarını çalıştıran 27 saniyelik bir yeni iPhone 7 modelinin videosu sızmıştı. Bu sefer yeni iPhone modellerinin tüm özelliklerini yakından gördüğümüz üstelik neredeyse ön inceleme bile denilse garip kaçmayacak denli bir video ile karşı karşıyayız.

Bu videoda iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro modellerini yakından görebiliyoruz. Üstelik iPhone 6S modelleri ile kıyaslanmasına da şahit oluyoruz. Açıkçası bu güne kadar sızan tüm bilgiler bu video ile teyit edilmiş oluyor. Öncelikle yeni iPhone modellerinde 3,5 inçlik geleneksel kulaklı girişi yer almıyor. Kulaklık bağlantısı Lightning port üzerinden gerçekleşecek. Kulaklık girişinin kalkması ile birlikte artık iPhone kasasının altında çift hoparlör yer aldığı görülüyor. Kasalardaki anten çizgileri tümüyle ortadan kalkmış ve bu noktada tasarımda daha başka büyük bir görsel değişiklik göze çarpmıyor. iPhone 7 Pro olarak isimlendirilmesi beklenen modelde ise çift kamera olduğu açıkça görülüyor.

Bu yeni sızdırılan videoyu aşağıda seyredebilirsiniz. Bu noktada hemen ekleyelim; yeni iPhone modellerinin model numarasının 7 olmayabileceği yönünde bazı söylentiler de yok değil ancak biz haberimizde model numaralarını bu şekilde paylaşmayı uygun gördük. Belki Apple, geleneklerini bozarak, bizleri bu noktada şaşırtmayı başarır.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir