Gündem

iPhone 6S’ten ilk fotoğraflar geldi

By

on

Temmuz ayına girmemizle birlikte artık bu senenin iPhone heyecanını resmen başlatabiliriz. Her sene olduğu gibi bu sene de resmen tanıtılmasına aylar kala yeni iPhone modelleriyle ilgili sızıntılar yaz ortasında başladı. Eylül ayında tanıtılacak yeni iPhone modelleri -6S ve 6S Plus  olarak adlandırılmaları bekleniyor- önümüzdeki süreçte daha çok karşımıza çıkacak.

İlk sızıntılar, 9to5Mac sitesinin yayınladığı, 6S isimli 4.7 inç boyutundaki modelin metal kasasını gösteriyor. Apple’ın tedarik zincirinde olduğu söylenen birini kaynak olarak gösteren 9to5Mac sitesinin paylaştığı bu fotoğrafların ise önceki yıllardaki tecrübelerimize dayanarak yüksek ihtimalle gerçek olduğunu söyleyebiliriz. İsminin sonuna S takısını da alan telefonun, iPhone 6 ile aynı tasarıma sahip olması zaten beklenen bir şeydi. Ancak sızıntılarda gördüğümüz fotoğraflar, şu an piyasada olan iPhone 6 ile tamamen aynı ölçülere sahip gibi görünüyor. Uzay Grisi rengi de aynı şekilde korunmasına rağmen, 9to5Mac, Apple Watch’ta gördüğümüz gibi şirketin telefon çıkmadan önce koyu gri gibi bir seçenek sunabileceğini belirtiyor.

Sızan fotoğraflardaki telefon kasası dışarıdan iPhone 6 ile aynı görünüyor evet ama içinde çok daha farklı şeyler var. Görüntülerden anlaşıldığı üzere yeni modelde monte noktaları farklı olacak ve yepyeni bir ana işlem kartı kullanılacak.

Yine bu görselleri dayanak alırsak, iPhone 6S’te daha önce olacağına yönelik dedikodular çift lensli bir kameranın olmayacağını söyleyebiliriz. Hem kamera, hem de flaş iPhone 6’daki ile aynı olacak gibi görünüyor. Anten çizgileri de önceki senenin modeliyle aynı görünürken, hoparlör ve girişlerin de yerini koruması bekleniyor.

iPhone 6S’in yanına büyük kardeşi 6S Plus’ı da alarak Eylül’ün ikinci salı günü tanıtılması bekleniyor. Şu an için Apple’ın üretime başladığı ve telefonlarda Force Touch özelliğinin olacağı dışında pek bir bilgimiz bulunmuyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir