Gündem

iPhone 6S Plus’ın kasası sızdı

By

on

Akıllı telefon dünyasında yılın en büyük etkinliği olan iPhone lansmanına çok az bir süre kala, dedikodular da hızını arttırmaya başlamış durumda. Çoğu zaman güvenilirliğinden şüphe duyulan ama telefon tanıtıldığında doğruymuş şeklinde tepki verilen görsel sızıntıların bu sene için ilki ise enteresan bir şekilde sonuçlandı. Haberimizde fotoğraflarını gördüğünüz kasa, söylenene göre iPhone 6S Plus’ın kasası. Enteresanlık ise, fotoğrafı yayınlayan site olan Future Supplier’ın bu yayın sonrasında kapanmış olması.

Bu sene S cihazları tanıtacak olan Apple’ın herhangi bir tasarım değişikliğine gitmeyeceği bilgisiyle birlikte, üstte ve altta gördüğünüz fotoğrafların yeni modellerden büyüğüne ait olma ihtimali oldukça yüksek. Bunun dışında ise alttaki iPhone 6 Plus ile karşılaştırılan fotoğrafta belirtilen noktalarda iki adet vida girişinin hafif bir şekilde oynadığı görülüyor. Kapanmadan önce kaynak sitenin belirttiğine göre, bu girişler hoparlör sistemini tutmak için kullanılıyor ve bu da iPhone 6S’teki hoparlör biriminin farklı olabileceği anlamına geliyor. Ek olarak, kaynak site bu kasada kullanılan malzemenin, iPhone 6 Plus’tan farklı hissettirdiğini belirtirken, yeni modelin daha güçlü bir kasaya sahip olabileceği ihtimalini öne çıkarıyor.

6s-plus-rear-housing-9

Şu an için yeni iPhone modellerinde Apple’ın 16 GB seçeneğini ortadan kaldıracağı ve ilk olarak yeni Macbook’ta gördüğümüz Force Touch teknolojisine sahip Home tuşunun yer alacağı dışında dişe dokunur pek bir dedikodu bulunmuyor. Her sene olduğu gibi, 8 Eylül olacağı düşünülen lansman tarihi yaklaştıkça yeni iPhone modellerine dair çok daha fazla bilgiye sahip olacağımızı düşünebiliriz. O zamana kadar ise hepsine dedikodu demekten başka bir çaremiz bulunmuyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir