Gündem

iPhone 6S ne zaman çıkacak?

By

on

Neredeyse Temmuz ayını ortaladığımız bu günlerde, Apple’ın merakla beklenen yeni iPhone modeli için de her geçen gün yeni bir dedikodu çıkıyor. Şu an için iPhone 6S ve iPhone 6S Plus olarak çıkması beklenen iki yeni modelin ne zaman duyurulacağı ve satışa çıkacağı ise merak konusu.

Bundan önceki iPhone lansmanlarını hesaba katacak olursak, Apple’ın son üç senedir yeni iPhone modelini Eylül ayının ikinci salı günü tanıttığını görüyoruz. Telefonların ilk etapta satışa çıktığı ülkelerde raflarda süslemesi ise bu tanıtımdan 10 gün sonrasına denk gelen cuma günü gerçekleşiyor. Yani, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus da bu geleneği sürdürecek olursa, yeni modeller 8 Eylül Salı günü Türkiye saati ile akşam 20:00’da tüm dünyanın karşısına çıkacak. ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Avustralya, Çin ve diğer büyük ülkelerde 18 Eylül günü satışa sunulacak olan telefonun Eylül sonu veya Ekim başı gibi de Türkiye’deki raflarda yerini alacağını söyleyebiliriz.

Nitekim geçtiğimiz sene tanıtılan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus da 9 Eylül’de lanse edilip, 19 Eylül’de satışa sunulmuştu. Teknoloji ve akıllı telefon dünyası söz konusu olduğunda yılın en büyük etkinliği diyebileceğimiz iPhone lansmanını merakla ve heyecanla bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir