Gündem

iPhone 6 satışları ilk haftadan rekor kırdı

By

on

Geçtiğimiz Cuma günü yeni iPhone modelleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus belirli ülkelerde satışa çıktı. Bugün de Apple ilk hafta sonunda yeni telefonların toplam 10 milyonluk satış rakamını aştığını ve şirket için bu rakamın bir rekor olduğunu duyurdu.

Apple CEO’su Tim Cook, yayınladığı basın bildirisinde: “iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satışları, ilk hafta sonundan beklediğimiz sayıyı aştı ve bu durumdan oldukça memnunuz. Şimdiye kadarki en büyük çıkışımız ile birlikte rekor kırmamızı sağlayan sağlayan müşterilerimize teşekkür ediyoruz. Üretim ekibimiz, şimdiye dek olmadığı kadar sıkı çalışarak en fazla üretimi yapmamızı sağlamasına rağmen, elimizde daha fazla telefon olsa, daha fazlasını satabilirdik. Şimdi önümüze bakıyor ve mevcut siparişleri bir an önce tamamlamak için durmaksızın çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Yeni iPhone modelleri ilk olarak ABD, Almanya, Avustralya, Birleşik Krallık, Fransa, Hong Kong, Japonya, Kanada, Porto Riko ve Singapur’da satışa çıkmıştı. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus 26 Eylül ile birlikte ülkemiz de dahil olmak üzere 20 ülkede daha satışa çıkacak. Telefonlar için teknoloji mağazaları ön sipariş almaya başladı ancak Apple Store’dan henüz böyle bir hamle gelmedi. iPhone 6, Türkiye’de 2349 TL’den, iPhone 6 Plus da 2649 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir