Gündem

5.5 inçlik iPhone 6 Plus tanıtıldı

By

on

Aylar öncesinden dedikodularını duyduğumuz 5.5 inçlik phablet boyutlarında iPhone sonunda resmiyet kazandı. Apple’ın düzenlediği etkinlikle tanıtılan telefon, iPhone 6 Plus adıyla raflardaki yerini alacak.

Telefon Retina HD ekrana sahip ve 1920 x 1080 piksel çözünürlük destekliyor. iPhone 5S’e oranla %185 daha fazla pikseli ekrana sığdıran cihaz, görüntü kalitesi anlamında Apple’ın büyük beklentiyle satışa çıkaracağı bir telefon olacak.  LG G3 ve Samsung Galaxy Note 4’te gördüğümüz Quad HD kalitesine ulaşmamış olsa da, Apple’ın telefonlarında şimdiye kadar görülen en yüksek çözünürlük değerine ulaşan iPhone 6+, yine de Retina teknolojisiyle kullanıcısını hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

6plus

iPhone 6’dan yalnızca ekran boyutu ve yazılım olarak fark gösteren iPhone 6 Plus, iOS 8’deki değişikliklerle birlikte iPad Mini’nin minisi gibi bir arayüze sahip. Yine 64 bit A8 işlemciye sahip olan telefon, %50 oranında da daha az güç tüketiyor. Apple, telefonun 24 saat 3G konuşmaya yetecek kadar pil ömrü olduğunu iddia etse de, bunu kullandıkça göreceğiz.

[VİDEO: iPhone 6 reklamları yayınlandı.]

iPhone 6+, küçük kardeşi gibi 8 MP iSight kamera ve True Tone flaş ile birlikte gelecek. Panorama modunda 43 MP kalitesinde panorama fotoğraf çekebilecek telefonda, küçük kardeşindeki dijital görüntü sabitlemenin aksine, optik görüntü sabitleme özelliği bulunacak.

Siyah, gümüş ve altın renklerinde çıkacak olan iPhone 6+, belirli ülkelerde 12 Eylül’de ön siparişe açılacak. Ülkemizde 26 Eylül’de satışa çıkacak iPhone 6+, 2649 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir