Gündem

iPad Air Plus geliyor

By

on

Japonya kaynaklı Mac Fan dergisinin haberine göre, Apple 2015’in bahar aylarında 12.2 inç boyutlarında olacağı söylenen iPad Air Plus adında yeni bir iPad tanıtacak. Haber, derginin Ocak 2015 sayısında yer alacak ve söylenene göre tabletin fiziksel özellikleri dahil olmak üzere çok sayıda bilgi verecek.

iPad Air Plus, olur da çıkarsa iPad Air 2’nin üstünde yer alacak. 7 mm kalınlığında olacağı söylenen tablette, Apple’ın yeni nesil A9 işlemcisinin olacağı belirtiliyor.

ipad air plus

12.2 inç boyutunda bir iPad’in Apple için mantıklı bir hamle olduğunu söylemek mümkün. Şirketin son ürünlerine baktığımızda geçtiğimiz seneki modele göre iPad Air serisinde önemli iyileştirmeler görsek de, iPad mini 3’te neredeyse hiçbir şeye dokunulmamıştı. 5.5 inçlik iPhone 6 Plus’ın tanıtıldığı sene Apple’ın küçük tabletiyle pek de ilgilenmemesini de anlayışla karşılamak gerekiyor. Araştırma sonuçlarına göre iPhone 6 veya iPhone 6 Plus sahibi olan insanlar iPad’lerini geçmişe oranla daha az kullanıyor.

Bu tabletle birlikte asıl ortaya çıkan soru, 12.2 inçlik bir iPad tanıtılırsa MacBook Air ailesine ne olacağı. Apple’ın, yeni iPad Air Plus serisine yer açmak için MacBook Air ve Pro serilerini tek bir cihazda birleştirebileceği söyleniyor. Hepsini yakın gelecekte öğreneceğiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir