Gündem

iPad Air 2 sızdı

By

on

Yeni nesil iPad’lerin çıkmasına artık bir hafta gibi bir süre kaldı ve Apple’ın yeni tableti için de dedikodular hızlandı. Vietnam merkezli bir kaynaktan, bugün itibariyle yeni iPad’e dair çok sayıda fotoğraf paylaşılırken, tabletin detaylı bilgilerine de erişildi. Bugün paylaşılan fotoğraflar, tabletin önemli ölçüde inceltildiğini gösteriyor. 7 mm kalınlığında olacak iPad Air 2, iPhone 6’larda gördüğümüz iyonla güçlendirilmiş cam ekrana sahip olacak. Fotoğraflara baktığımız zaman tasarımın önceki modellere göre pek değişmediğini de söyleyebiliyoruz.

16 Ekim’de tanıtılmasını beklediğimiz iPad Air 2’nin kesinleşen özelliklerini de sizlerle paylaşalım. Sonunda iPad’in kamerası bir iyileştirme görerek 5 MP’den 8 MP çözünürlüğe çıkıyor. Ön kamera da 720p FaceTime görüşmelerini destekliyor. Kasanın altında ise Apple’ın yeni iPhone’larda gördüğümüz A8 işlemciyi 2 GB RAM ile desteklemesini bekliyoruz. Depolama alanı seçenekleri de 32 GB’tan başlayacak ve 64 GB ile 128 GB seçenekleri sunulacak. Bunların dışında fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi iPad Air 2 de sonunda TouchID Home tuşuna kavuşuyor. Bunun dışında iOS 8’in önemli özelliklerinden olan Apple Pay’e imkan sağlayan NFC de yeni tablette bulunacak.

iPad Air 2, 16 Ekim’de tanıtılmasının ardından ayın sonlarına doğru satışa çıkacak. Apple’ın aynı etkinlikle iPad Mini 3’ü de tanıtmasını bekleniyor. Küçük ekranlı tabletin de A8 işlemci, Apple Pay ve TouchID destekleyeceği söyleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir