Gündem

iOS 9 ile güncelleme için yer sorunu ortadan kalkacak

By

on

Apple’ın en büyük eleştiri aldığı konulardan biri, geçtiğimiz sene iOS 8 güncellemesinde 5 GB’ı aşan boyut sebebiyle birçok kullanıcının mobil cihazlarındaki içeriği silmek zorunda kalmasıydı. iOS 9 ile bunu ortadan kaldırmak için düşük boyutlu bir güncelleme çıkaracağının sözünü veren Apple, bununla da yetinmeyecek gibi görünüyor.

Önceki gün itibariyle çıkan iOS 9 beta 2’yi indiren bazı kullanıcılar, yeni işletim sistemini yükleyecekleri sırada telefonlarında yeteri kadar yer olmadığını görüp, geçici olarak uygulamaları silebilecekleri bir yere yönlendirilmiş. İlk olarak 9to5Mac’in duyurduğu bu seçenek, iOS 9 beta 2’yi yüklemeden önce telefonunda yer olmayan kullanıcıların karşısına çıkıyor. Onay verdikten sonra yeterli miktarda yeri açana kadar uygulama silmeyi sağlayan özellik, iOS kurulumu bittikten sonra da uygulamaları yeniden yüklüyor. İlk beta sürümde böyle bir seçenek ile karşılaşılmamışken, beta 2 ile gelen bu özellik iOS 9’da kalıcı olacak gibi görünüyor.

Özellikle 16 GB iPhone kullanıcılarını her seferinde geren iOS güncellemesinin bu sefer öncekilere oranla daha sorunsuz geçeceğini ve zaten hızlı bir adaptasyon gören Apple’ın ilk aylardan kendi rekorunu kıracağını söyleyebiliriz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir