Gündem

iOS 9 betası herkese açıldı

By

on

Apple’ın Eylül ayında yeni iPhone modelleriyle birlikte tanıtacağı iOS 9, Haziran ayının başından beri beta olarak geliştiricilerin denemesi için kullanıma hazır bir şekilde bekliyordu.Dün gece yapılan açıklama ile, iOS 9 için Apple Beta Yazılım Programı’nın, Apple ID’si ile kayıt olan tüm kullanıcılara açıldığı duyuruldu.

iOS 9’un public betası, dün itibariyle geliştiricilere sunulan iOS 9 beta 3’ün ardından yayınlandı. Geçtiğimiz ay süresince iki farklı sürüm yayınlayan Apple’ın, beta 3 ile birlikte böyle bir adım atması, işletim sistemindeki gözle görülür hataların büyük çoğunluğunun ortadan kalktığını gösteriyor diyebiliriz.

iOS 9 ile birlikte, iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlara da bazı yenilikler gelecek. Siri üzerinde yapılan iyileştirmelere ek olarak, Notlar uygulaması tamamen yenilenecek, yepyeni bir Haberler uygulaması çıkacak, iPad’de ekran bölme özelliği yer alacak ve yıllardır beklenen pil tasarruf modu devreye girecek. Elbette bunların dışında gözle görülmeyen performans iyileştirmeleri de yer alacak.

Yeni iOS 9 ile ilgileniyorsanız, yapmanız gereken şey ise beta.apple.com adresine gidip, beta programına üye olmak. Sonrasında mobil cihazınız üzerinden profil indirmesi yapıyor ve her zamanki gibi Ayarlar bölümündeki Yazılım Güncellemesi sekmesinden iOS 9 public beta sürümünü indirebiliyorsunuz. Yine de aklınızda bulunsun, işletim sistemi beta olduğu için kimi hatalar ve sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. O yüzden keyfim kaçmasın diyorsanız Eylül’ü beklemek en doğrusu olacaktır.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir