Gündem

iOS 8 için Swype’a Türkçe desteği geldi

By

on

iOS 8 duyurulduğunda kullanıcıları en fazla heyecanlandıran özelliklerden birisi de, klavye API’ının geliştiricilere açılarak, Apple’ın klavyesi haricindeki klavyelerin de kullanılabilir olmasıydı. Android’de ünlü olan SwiftKey, Swipe vb. klavyeler de iOS 8 ile birlikte App Store’daki yerlerini almıştı.

[iOS 8’de üçüncü parti klavye uygulamaları nasıl yüklenir?]

Nuance bugün iOS 8 kullanan iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcıları için popular Swype klavyesinin artık Türkçe ve 20’den fazla dilde kullanılabilir olduğunu duyurdu. Diğer yeni özellikler arasında ise yeni klavye düzeninin yanında, tahmini ve sezgisel emoji desteği de ve bulunuyor.

  • Sezgisel Emoji Girişi: Bu hafta gelecek olan oyun için çok mu heyecanlısınız? Arkadaşlarınıza heyecanınızla ilgili mesaj yollarken, Swype otomatik olarak size doğru emojiyi tavsiye edecek. Swype girdiğiniz kelimelere göre size emojileri gösterecek böylece ister mutlu, ister karışık, isterseniz azimli ya da memnun hissedin, Swype sizin için doğru emojiyi bulacak.
  • Yeni Klavye Düzeni: Swype şimdi iOS 8 kullanan iPhone, iPad ve iPad touch kullanıcılarına; iPad için tasarlanan ve nasıl tutuyor olursanız olun her zamankinden daha kolay kullanmanızı sağlayan yeni bir düzenin yanında QWERTY, QWERTZ ve AZERTY klavye düzenlerini de sunuyor.

Swype, App Store‘dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ardından Türkçe dil paketini indirmek gerekiyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir